Mniej znaczy lepiej. Samsung Galaxy A54 z nowym wyglądem

Mniej znaczy lepiej. Samsung Galaxy A54 z nowym wyglądem

Samsung Galaxy A54: wizualizacja na podstawie przecieków
Samsung Galaxy A54: wizualizacja na podstawie przecieków
Źródło zdjęć: © 91mobiles, @OnLeaks
Miron Nurski
15.11.2022 16:11

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza uprościć, a jednocześnie ujednolicić wzornictwo swoich przyszłych smartfonów.

Galaxy A53 jest tak podobny do Galaxy A52, że na pierwszy rzut oka ciężko je od siebie odróżnić. Jednocześnie telefonu z linii A wyglądały zupełnie inaczej niż flagowe modele S.

W przyszłym roku projektanci Samsunga mają obrać odwrotny kierunek. Zanosi się na to, że Galaxy A54 będzie bardziej przypominał najnowsze flagowce niż swoich poprzedników.

Samsung Galaxy A54: wyciekł wygląd

Dobrze znany w branży @OnLeaks opublikował wizualizacje Galaxy A54, które mają bazować na przemysłowych schematach. Jeśli przeciek się potwierdzi, reprezentant najpopularniejszej serii Samsunga będzie wyglądał tak:

Samsung Galaxy A54: wizualizacja na podstawie przecieków
Samsung Galaxy A54: wizualizacja na podstawie przecieków© 91mobiles, @OnLeaks

W porównaniu z poprzednikami, Samsung ma zrezygnować umieszczenia na pleckach prostokątnej wysepki z aparatami. Z obudowy mają wystawać same obiektywy.

Co ciekawe, według dotychczasowych przecieków bardzo podobne wzornictwo ma mieć flagowy Galaxy S23. Zanosi się na to, że przyszłoroczne smartfony Samsunga z górnej i średniej półki będą dla większości osób nieodróżnialne.

Zmiana ta pozwoli jednocześnie Samsungowi ujednolicić design swoich smartfonów, które często wyglądały jak z innej parafii. Przypomnijmy, że Galaxy S22 i S22+ mają fotograficzną wysepkę, a S22 Ultra nie, co podobno wynikało z konieczności zredukowania wagi konstrukcji największego modelu.

Kolejna zmiana w Samsungu Galaxy A54 to zmniejszona liczba aparatów

Wspólny mianownik modeli Galaxy A51, A52 oraz A53 to poczwórny aparat na tylnym panelu. Samsung przez lata dodawał - oprócz aparatu głównego - obiektyw ultraszerokokątny, makro oraz kamerkę głębi.

Już kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, jakoby Samsung zamierzał usunąć aparat głębi z większości smartfonów na rok 2023. Zamiast tego firma ma poprawić jakość pozostałych modułów.

To bardzo dobre wieści dla klientów, bo od dłuższego czasu duża liczba aparatów w telefonach ze średniej półki była atutem wyłącznie marketingowym. Detektor głębi jest absolutnie zbędny, bo jego funkcję spokojnie może pełnić aparat ultraszerokokątny.

Samsung odświeża wygląd swoich smartfonów w niecodziennej kolejności

Nowe rozwiązania projektowe zwyczajowo najpierw trafiają do segmentu premium, a później do coraz tańszych modeli. Samsung idzie natomiast pod prąd.

Smartfony Galaxy S23 i Galaxy A54 jeszcze nie doczekały się nawet oficjalnej prezentacji, a charakterystyczne trzy wystające obiektywy zdążyły już trafić do Galaxy A04s - telefonu z dolnej półki cenowej.

Samsung Galaxy A04s
Samsung Galaxy A04s© Samsung

Cóż, może właśnie swoisty test przeprowadzony na tanich modelach pozwolił Samsungowi dojść do wniosku, że takie wzornictwo się klientom podoba.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)