Mobile World Congress jednak bez Galaxy S III?

Koncept Galaxy S III | androidspin.com
Koncept Galaxy S III | androidspin.com
Michał Brzeziński

26.01.2012 11:00, aktual.: 26.01.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Główną atrakcją nachodzących targów w Barcelonie miał być kolejny model z serii Galaxy S. Najnowsze informacje na ten temat są inne - na flagowca Samsunga przyjdzie jeszcze poczekać. Dlaczego?

Do MWC pozostał już tylko miesiąc, a przecieków jest coraz więcej. Wszyscy spodziewają się Fujitsu Arrows, LG 3X, HTC Zeta oraz Supreme. A co z Galaxy S III? Zaledwie wczoraj Eldar Murtazin, ostatnio tracący na wiarygodności, zapowiedział szybkie wprowadzenie koreańskiego telefonu do sprzedaży.

Odmienne zdanie mają redaktorzy serwisów The Verge oraz BestBoyZ. Ich dwa niezależne źródła donoszą, że podczas MWC nie pojawi się Galaxy S III. Ma to być spowodowane potencjalnie zbyt długim czasem od premiery do daty wejścia do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Dla przypomnienia: Galaxy S II, a właściwie wiele jego wariacji, pojawił się w USA dopiero jesienią, z wielomiesięcznym opóźnieniem.

Z jednej strony można być zaskoczonym, z drugiej - Samsung nigdy oficjalnie nie robił nadziei. Harmonogram był dla wielu osób oczywisty, ponieważ poprzedni model z serii ogłoszono właśnie rok temu w Barcelonie. Jednak warto pamiętać, że Galaxy S zaprezentowano w marcu, podczas targów CTIA w Las Vegas. Jak widać, przesunięcie premiery nie będzie naruszeniem wieloletniej tradycji.

Jak wspominaliśmy, światło dzienne mają ujrzeć dwie wersje urządzenia - z procesorem czterordzeniowym oraz dwurdzeniowym. Dwurdzeniowy Exynos 5250 miał trafić do masowej produkcji dopiero w drugiej połowie roku, więc opóźnienie może również wynikać z chęci wypuszczenia obydwu wariacji jednocześnie.

W takim razie kiedy można się spodziewać premiery Galaxy S III? Model ma być oficjalnie zaprezentowany jeszcze przed wakacjami. Okazji do tego nie brakuje - wspomniane CTIA, tym razem odbywające się w maju, oraz czerwcowe Google I/O. Biorąc pod uwagę duże oczekiwania związane z nowym modelem, być może Samsung zdecyduje się na osobną imprezę.

Informacje ciągle są nieoficjalne, chociaż źródła wydają się wiarygodne. Nawet jeśli nie będzie Galaxy S III, nie ma co rozpaczać - Koreańczycy nie przyjadą do Katalonii z pustymi rękami i z pewnością pokażą wiele ciekawych urządzeń.

Źródło: theVergeAndroidCentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także