mObywatel na iOS pozwala już na dodanie legitymacji

www.gov.pl
www.gov.pl
Patryk Korzeniecki

18.02.2020 11:17, aktual.: 18.02.2020 12:17

Aplikacja mObywatel na iPhone'y dostała właśnie ważną aktualizację - dzięki temu zrównała się funkcjonalnie z wersją na Androida. To kolejny krok do cyfryzacji dokumentów.

Program mobilny mObywatel doczekał się kolejnej aktualizacji. Wcześniej aplikacja została uzupełniona o mPojazd i eReceptę.

Najnowsze uaktualnienie dotyczy wersji na iOS i wprowadza funkcję, z której ucieszą się uczniowie oraz studenci.

mObywatel na iPhone'a z elektroniczną legitymacją

Aplikacja mObywatel ma za zadanie umożliwienie Polakom korzystanie z elektronicznych wersji najpopularniejszych dokumentów. Wydanie na Androida składa się z następujących modułów:

  • mTożsamość,
  • eRecepta,
  • mPojazd (dane auta, informacje o OC itp.),
  • Polak za granicą (podróżny niezbędnik),
  • mLegitymacja szkolna,
  • mLegitymacja studencka.

W wersji na telefony Apple'a brakowało do tej pory dwóch ostatnich kategorii. Serwis Cashless zauważa jednak, że deweloper uzupełnił braki i w najnowszej aktualizacji dodał sekcje dotyczące legitymacji szkolnych i studenckich.

Obraz
© www.gov.pl

Wirtualne dokumenty uprawniają do korzystania z ulg tak jak tradycyjne legitymacje, np. na kolei - od jakiegoś czasu PKP Intercity honoruje wirtualne dokumenty.

mObywatel na iOS kolejny raz zrównał się więc funkcjonalnie z wydaniem na Androida. Zauważę, że najszybszymi aktualizacjami może pochwalić się wersja na system Google'a - takie eRecepty dostała jako pierwsza. Podejrzewam, że "faworyzowanie" Androida wynika z jego popularności.

Ciekaw jestem, czy korzystacie już z aplikacji mObywatel. Poszliście z duchem czasu, czy jednak jesteście przywiązani do tradycyjnej formy dokumentów? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)