Moto Z z modułem Moto Mods dodającym wsparcie dla technologii Tango? Oby jak najszybciej!

Moto Z z modułem Moto Mods dodającym wsparcie dla technologii Tango? Oby jak najszybciej!

Moto Z z modułem Moto Mods dodającym wsparcie dla technologii Tango? Oby jak najszybciej!
Miron Nurski
01.12.2016 10:57, aktualizacja: 01.12.2016 11:57

Wkrótce na rynku może się pojawić prawdopodobnie najciekawszy z dotychczas zaprezentowanych akcesoriów Moto Mods.

"Prawdopodobnie będziemy mieć moduł Tango, który doda do Moto Z wsparcie dla technologii Tango"

Powyższe słowa padły z ust Aymara de Lencquesainga, CEO należącej do Lenovo Motoroli, podczas spotkania z dziennikarzami, na którym obecna była ekipa PC Magazine. Raczej nie użyłby słowa "prawdopodobnie", gdyby firma już nad czymś takim nie pracowała.

Takie akcesorium może się okazać sprzałem w 10

Jeśli chcesz smartfona z Tango, wybór masz niewielki. Pierwszym i na razie jedynym "smartfonem" wspierającym tę technologię jest Lenovo Phab 2 Pro, czyli 6,4-calowe monstrum. Bez względu na to jakie możliwości daje Tango, takie gabaryty dla wielu osób mogą być barierą nie do przeskoczenia.

Dodatek Moto Mods może sprawić, że w jednej chwili liczba urządzeń, które dają możliwość korzystania z Tango, wzrośnie do czterech. Kompatybilna z Moto Modsami rodzina Moto Z liczy bowiem trzech członków. Najsłabszy - Moto Z Play - ma dokładnie ten sam układ co Phab 2 Pro (Snapdragon 625), więc o moc obliczeniową nie trzeba się martwić.

Kto wie, czy moduły z Tango nie mają więcej sensu niż gotowe smartfony z Tango

Technologia ta wykorzystuje dwie dodatkowe kamery (jedną analizującą głębię i jedną analizującą ruch) do mapowania 3D. Możliwe jest dzięki temu nakładanie wirtualnych obiektów na obraz pochodzący z aparatu z ogromną precyzją, Jest to wykorzystywane przez gry i różnego rodzaju aplikacje.

Nie jest to raczej coś, czego używa się zawsze i w każdych warunkach. Przykładowo dekoratorka wnętrz, która pokazuje klientom wirtualne meble w ich domach, tę funkcję wykorzystywać będzie tylko w pracy. Nie musi być skazana na ciągłe używanie przesadnie dużego smartfona; wystarczy doczepiany moduł.

Poza tym - jak już wspomniałem - znacznie rozszerzyłoby to wybór. Moduł będzie pasował do kilku różnych smartfonów o różnym wyposażeniu. Każdy wybierze coś pod siebie.

Liczę na to, że Moto Mods z Tango nie będzie przesadnie drogi

Lenovo ma dwa 6,4-calowe modele z jednej rodziny - Phab 2 Plus oraz Phab 2 Pro. Ten drugi ma wydajniejszy układ, więcej pamięci, ekran o wyższej rozdzielczości i kamery Tango. Sporo dodatkowego hardware'u, a jest raptem o 100 dolarów (ok. 420 zł) droższy.

Myślę, że te 100 dolarów byłoby realną i uczciwą ceną za Moto Mods z Tango. To jedno z nielicznych akcesoriów, które naprawdę ma sens.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)