Czy Motorola Moto X Force wytrzymała upadek z prawie 300 metrów?

Moto X Force
Moto X Force
Źródło zdjęć: © Motorola
Konrad Błaszak

22.12.2015 04:22, aktual.: 22.12.2015 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motorola prezentując model Droid Turbo 2 (znany też jako Moto X Force) zapowiedziała, że jest to pierwszy na świecie smartfon z nietłukącym się ekranem. Oczywiście wielu postanowiło to sprawdzić - na przykład zrzucając telefon z niemal 300 metrów.

Komu z Was zdarzyło się kiedyś zbić ekran w smartfonie? Ja przez długi czas skutecznie tego unikałem, ale niedawno na drugim telefonie pojawiła się pajęczynka, więc chętnie kupiłbym telefon, w którym jest to niemożliwe. Taka jest według zapowiedzi Motorola Droid Turbo 2, która na świecie znana jest bardziej jako Moto X Force. Pierwsze drop testy pokazują, że nie jest to tylko chwyt marketingowy amerykańskiej firmy, ale rzeczywiście ciężko jest stłuc ekran w tym modelu. Potwierdza to ekstremalny sprawdzian przeprowadzony przez ekipę UnlockRiver.com, która zrzuciła Droid Turbo 2 z wysokości 275 metrów:

Motorola Droid Turbo 2 Drop Test - FROM 275 METERS! - World's strongest phone? (Moto X Force)

Jak widać model ten przetrwał bez większego szwanku, a co najważniejsze nadal można było z niego korzystać. Jedynie jeden z rogów ucierpiał, ale trzeba brać pod uwagę, że przy takich testach dużo zależy od szczęścia lub jego braku. Gdyby smartfon upadł całkowicie na płasko możliwe, że straty byłyby mniejsze. Oczywiście ciężko jest ocenić taki wynik bez spojrzenia na konkurentów. Ta sama ekipa sprawdziła najpopularniejsze modele jak Samsung Galaxy S6 czy też iPhone 6s:

Samsung Galaxy S6 Drop Test - Extreme 900 Feet Drop Test!

iPhone 6S Drop Test - FROM 900 FEET! Did it survive?

Jak widać poradziły one sobie sporo słabiej i Motorola na ich tle zdecydowanie się wyróżnia. Dużo większe nadzieje pokładałem w modelu LG V10, który również został sprawdzony w tym teście i niestety nie poradził sobie zbyt dobrze:

LG V10 Dropped FROM 275 METERS! Did it Survive? (Drop Test)

Patrząc na te wyjątkowe drop testy widać wyraźnie, że Motorola rzeczywiście przyłożyła się do ekranu w nowym modelu i nie jest to tylko marketingowa papka. Zastosowanie panelu P-OLED jest bardzo dobrą ochroną, ale należy pamiętać, że plastik rysuje się dużo łatwiej niż szkło. Gdybym kupił ten model to zapewne szybko założyłbym na ekran szkło hartowane, które ochroniłoby go przed rysami, a przy pęknięciu wymiana byłaby łatwa i niedroga. Takie połączenie wydaje mi się obecnie najlepsze na rynku.

Na koniec warto rzucić okiem jeszcze na jeden test tych samych ludzi. Czy Nokia 3310 może okazać się lepsza niż nowy produkt Motoroli?

Nokia 3310 Destruction Test - Extreme 900 Feet Drop Test!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)