Motorola: "ekran składany na zewnątrz to zły pomysł". Huawei: "ekran składany do środka to zły pomysł"

Huawei Mate X ma ekran składany na zewnątrz
Huawei Mate X ma ekran składany na zewnątrz
Miron Nurski

28.02.2019 16:16, aktual.: 28.02.2019 18:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony ze składanymi ekranami zaczynają trafiać pod strzechy, dlatego wojnę na "mój pomysł jest mojszy niż twojszy" uważam za rozpoczętą.

W ciągu ostatnich kilku tygodni światło dzienne ujrzało kilka różnych projektów składanych smartfonów, z których najgłośniejsze do Samsung Galaxy Fold oraz Huawei Mate X.

Dwaj rywale mają diametralnie różne pomysły na swoje składaki. Jak przekonywałem przed kilkoma dniami, jest jeszcze za wcześnie, by ocenić, który projekt jest lepszy. Mówimy o zupełnie nowej kategorii produktów, więc choroby wieku dziecięcego zaczną wypływać na światło dzienne dopiero wtedy, gdy urządzenia trafią do pierwszych klientów.

Nie trzeba było długo czekać, by sami producenci smartfonów zaczęli wzajemnie wytykać wady swoich rozwiązań.

Motorola przekonuje, że ekran owijający urządzenie na zewnątrz ma jedną ogromną wadę

Co prawda Motorola nie zaprezentowała jeszcze własnego składaka, ale dzięki licznym przeciekom wiemy, że nad takim urządzeniem pracuje. W rozmowie z Engadgetem między wierszami potwierdził to wiceprezes firmy, Dan Dery.

Dery ujawnił, że Motorola eksperymentuje z giętkimi ekranami od lat i w tym czasie zauważyła, że są one bardzo podatne na zarysowania już przy kontakcie z samym paznokciem. W jego opinii urządzenie z wyświetlaczem składanym na zewnątrz "zaczyna umierać w dniu, w którym zostało rozpakowane".

Przedstawiciel firmy wyraźnie zasugerował, czego oczekiwać od nadchodzącego telefonu. Zaznaczył on, że gdyby Motorola miała wypuścić składaka, intencją firmy nie byłoby stworzenie urządzenia, które "szybko nie będzie nadawało się do użytku".

Przypominam, że według dotychczasowych przecieków Motorola pracuje nad telefonem inspirowanym klapkami z serii RAZR.

Huaweiowi nie podoba się natomiast ekran składany do środka

Richard Yu, szef Huaweia, ma zupełnie odmienne zdanie niż przedstawiciel Motoroli. W jego opinii - przytoczonej przez Business Insidera - ekran składany do środka wymusza zastosowanie dodatkowego panelu na zewnątrz. A urządzenie uzbrojone w dwa wyświetlacze ma być "zbyt ciężkie".

Yu zdradził, że Huawei opracowywał trzy różne projekty składanych telefonów, w tym jeden podobny do Galaxy Folda, który został anulowany. "To było złe" - dodał.

Jak wspomniałem: czas pokaże, który projekt jest lepszy

Ideały nie istnieją. Gdyby istniały, wszystkie składane telefony wyglądałyby tak samo. Cała gra toczy się więc obecnie o wybór najmniejszego zła.

Z co jest najmniejszym złem? Nie wiadomo. Możemy być pewni, że każdy z zapowiedzianych projektów skrywa dużo więcej wad niż te wymienione przez producentów. W nadchodzących miesiącach przekonamy się, który pomysł na składane telefony skradnie serca klientów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)