Motorola razr 2020 może wrócić do modułów

Motorola razr 2019
Motorola razr 2019
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
Patryk Korzeniecki

03.12.2019 16:29, aktual.: 03.12.2019 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motorola razr 2020 ma być następcą tegorocznego składanego telefonu od amerykańskiego producenta. Możliwe, że będzie on powrotem do dawnej koncepcji.

Motorola razr jest pierwszym składanym smartfonem Motoroli. Jest jeszcze świeżym urządzeniem, jednak już można trafić na pierwsze przecieki sugerujące formę kolejnego składanego smartfona. Pisałem już o patencie dotyczącym dotykowych krawędzi. Niedługo po nim pojawił się kolejny.

Motorola stworzy składany smartfon... z modułami?

Motorola wprawdzie złożyła patent już w 2018 roku, jednak został właśnie uzupełniony o więcej szczegółów dotyczących wyglądu i funkcji potencjalnego następcy Motoroli razr.

Zgodnie z nim, Motorola razr 2020 może być powrotem do przeszłości. Według informacji od LetsGoDigital, w telefonie mogą być zastosowane dodatkowe moduły. Przypomnę, że producent już je kiedyś stosował, np. w modelu Moto Z4.

Motorola może jednak zaimplementować je w inny sposób - zamiast przyczepiać się do tylnej powierzchni telefonu będą one najprawdopodobniej nakładane na wystający element znajdujący się na zewnętrznej stronie zawiasu.

Rysunki patentowe modułowej Motoroli / letsgodigital.org
Rysunki patentowe modułowej Motoroli / letsgodigital.org

Możliwe, że w celu przycięcia kosztów firma zastosuje dwa wyświetlacze zamiast jednego. Motorola razr 2020 może być w takim przypadku pewnym regresem w stosunku do tegorocznego modelu. Mam nadzieję, że tego nie zrobi - w ten sposób zniszczyłaby całkiem udany pomysł.

Patent sugeruje, że nowy model zyskałby większy wyświetlacz dodatkowy. Z pewnością byłaby to dobra decyzja. Ekran pomocniczy w obecnej Motoroli razr jest mały i zbyt dużo nie da się z nim zrobić. W dokumencie jest również mowa o smartfonie składanym jak Samsung Galaxy Fold, jednak poza wzmianką nie znajdziemy innych informacji na jego temat.

Możliwe, że producent zastosuje dwa wyświetlacze zamiast jednego / letsgodigital.org
Możliwe, że producent zastosuje dwa wyświetlacze zamiast jednego / letsgodigital.org

Oczywiście, patent to patent i nie daje 100-procentowej gwarancji na to, jak będzie wyglądał następca Motoroli razr. Sugeruje jednak, nad czym firma może pracować i czego mniej więcej możemy się spodziewać.

Moim zdaniem koncepcja powyższego urządzenia jest nieco chybiona. Nie dość, że jest koszmarnie długie, to jeszcze ma doczepiony z tyłu garb. Ani to ładne, ani to praktyczne. Wprawdzie nie przeszkadza aż tak po złożeniu, jednak przy normalnym używaniu może. Według mnie jest to przerost formy nad treścią i mam nadzieję, że Motorola nie pójdzie tą drogą.

A co Wy myślicie o telefonie z patentu? Kupilibyście taki smartfon?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)