Możesz już kupić pierwszy smartfon z aparatem ukrytym pod ekranem

Możesz już kupić pierwszy smartfon z aparatem ukrytym pod ekranem

Możesz już kupić pierwszy smartfon z aparatem ukrytym pod ekranem
Miron Nurski
21.12.2020 17:45, aktualizacja: 21.12.2020 18:45

ZTE Axon 20 5G - ponad 4 miesiące pod debiucie w Chinach - doczekał się globalnej premiery.

Wbrew pozorom cena nie jest przesadnie wyśrubowana.

ZTE Axon 20 5G: cena i dostępność w Europie

Smartfon został wyceniony na 449 euro, czyli równowartość 2020 zł. Znajdziecie go w ofercie internetowego sklepu ZTE, który oferuje wysyłkę do Polski.

Czy warto? Cóż, na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Wyjąwszy ukryty aparat, ZTE Axon 20 5G ma wyposażenie podobne do tego, które znamy OnePusa Nord, wliczając w to 90-hercowy ekran OLED, Snapdragona 765G czy poczwórny aparat.

Propozycja OnePlusa kosztuje 419 euro w sklepie producenta i 1899 zł u lokalnych dystrybutorów. Nie jest więc tak, że ZTE nakłada na swój smartfon jakiś kosmiczny podatek od nowości, bo Axon 20 5G bez ukrytego aparatu najpewniej kosztowałby niewiele mniej.

Trzeba wziąć jednak poprawkę na to, że nie bez powodu nikt inny tego typu smartfonów z aparatami ekranowymi jeszcze nie sprzedaje

ZTE wprowadziło ten smartfon na rynek nie dlatego, że jako jedyne dysponuje stosowną technologią. Chińczykom ewidentnie zależało po prostu na palmie pierwszeństwa.

Pierwsze testy wykazują niestety, że jakość ukrytego pod ekranem aparatu do selfie jest bardzo, ale to bardzo słaba. Jeśli komuś bardzo zależy na strzelaniu ładnych autoportretów, raczej nie będzie to najlepszy wybór.

The Smartphone Notch Is (Almost) Dead – Here's The Camera That Will Help Kill It

Pozbawiony wcięć i tworów ekran robi wrażenie, ale pamiętajcie, że póki co jest to rozwiązanie okupione kompromisami. Jeszcze trochę wody w Wiśle zatem upłynie, nim ekranowe aparaty trafią pod strzechy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)