Możesz mieć eSIM bez eSIM. Nawet w starszych smartfonach

Niemiecki dostawca usług telekomunikacyjnych TelcoVillage wystartował z projektem eSIM.me, który dodaje funkcjonalność eSIM do telefonów domyślnie niewspierających tej technologii.

Możesz mieć eSIM bez eSIM. Nawet w starszych smartfonach
Konrad Siwik

Technologia eSIM sprawia, że rejestracja planu taryfowego może być dokonywana zdalnie, przez zeskanowanie kodu QR, bez konieczności obecności w siedzibie operatora telekomunikacyjnego. Można też zmienić operatora, kiedy tylko się chce, bez konieczności przekładania małego kawałka plastiku. Właściciele smartfonów, które nie są fabrycznie wyposażone w takie rozwiązanie, mogą teraz skorzystać z eSIM.me, czyli fizycznej karty SIM opartej na technologii eSIM.

Dzięki eSIM.me użytkownik może korzystać z zalet eSIM, nawet jeśli jego telefon nie jest fabrycznie wyposażony w taką cyfrową kartę. Zasadniczo jest ona instalowana w tradycyjnym gnieździe karty SIM, ale za pomocą specjalnej aplikacji można ją skonfigurować jak zintegrowaną kartę eSIM. Jest to dobre rozwiązanie m.in. dla tych, którzy często zmieniają plany taryfowe lub podróżują do innych krajów.

Get eSIM for your smartphone - Explainer Video - English - Landscape View

Usługę eSIM.me można skonfigurować na urządzeniach z systemem Android (co najmniej w wersji 9.0), ponieważ system operacyjny firmy Google umożliwia uruchamianie aplikacji, które mogą zainstalować własnego menedżera SIM. Niektóre telefony ze starszymi wersjami systemu Android również mogą działać, ale nie jest to gwarantowane przez producenta.

W zależności od pożądanej elastyczności usług klienci ponoszą różne opłaty. Do wyboru są plany:

  • SINGLE – obsługuje do 5 profili na jednym urządzeniu (29,95 dol.),
  • MULTI – obsługuje do 10 profili na urządzeniach jednej marki (49,95 dol.),
  • OMNI – obsługuje do 15 profili na każdym Androidzie (69,95 dol.),
  • DUAL – obsługuje do 30 profili na każdym Androidzie (129,95 dol.).

Usługa eSIM.me jest kompatybilna z numerami z dowolnego kraju i dla dowolnego operatora oferującego funkcję eSIM. Jednocześnie takie karty są wysyłane pod adresy na całym świecie. Zgodnie z oficjalną stroną internetową producenta, dostawa jest realizowana w ciągu maksymalnie jednego tygodnia.

Konrad Siwik, dziennikarz Komórkomanii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)