Najlepszy według Was rozmiar ekranu smartfona to... [wyniki ankiety]

Lumia
Lumia
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski

26.05.2015 15:53, aktual.: 26.05.2015 19:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka tygodni temu zapytałem Was o preferowany rozmiar ekranu smartfona. Gdybym kilka lat temu wybrał się do wróżki i ujrzał wyniki tej ankiety, postukałbym się w głowę i zażądał zwrotu pieniędzy.

Jeszcze 5 lat temu smartfony z ekranami o przekątnych oscylujących w granicach 4 cali wydawały się ogromne, a sam Steve Jobs uważał je za cegły, których nikt nie zechce. Cóż, patrząc na te słowa w perspektywy czasu można je w zasadzie uznać za wizjonerskie, bo dziś zainteresowanie 4-calowcami faktycznie jest niewielkie. Na 2642 oddanych przez Was głosów, jedynie 90 osób (3,41%) postawiło na 4 cale, co jest najniższym wynikiem w ankiecie. Więcej osób (110 / 4,16%) opowiada się za 6 calami!

Obraz
© Polldaddy

Gdy w październiku 2013 roku debiutowała 6-calowa Lumia 1520, urządzenia o takich gabarytach były w zasadzie rynkową ciekawostką, a topowy wówczas iPhone 5s miał 4-calowy ekran. Uwierzylibyście wtedy, że za kilkanaście miesięcy preferencje konsumentów się odwrócą?

Lumia 1520 z 6-calowym ekranem
Lumia 1520 z 6-calowym ekranem© Krzysztof Basel

Jeśli interesujecie się mobilnym rynkiem przynajmniej od połowy dekady, możecie pamiętać głośną swego czasu premierę jaką był Dell Streak. Głośną, ale niechętnie wybieraną przez konsumentów, bo choć niewyobrażalnie wielki jak na tamte czasy ekran przykuwał wzrok, niewiele osób zdecydowało zastąpić telefon - jak to wtedy nazwała go Kasia Pura - "tabletem internetowym". Wspomniałem już, że jego ekran miał przekątną o długości 5 cali, czyli taką, jaką może się poszczycić flagowa Lumia 930 i jaką dziś najwięcej z Was (32,66%) uznaje za idealną?

Nie można również zapomnieć o ostatniej (ale wcale nie najrzadziej wybieranej) pozycji, przez którą wyniki ankiety stoją w opozycji do zasady prawdopodobieństwa i nie wpisują się w rozkład Gaussa przyprawiając tym samym statystyków o ból głowy.

Obraz
© Polldaddy

Microsofcie, chyba lud domaga się nowego flagowca.

Materiał powstał we współpracy z firmą

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także