Najlepszym smartfonem Lata 2010 jest... - wyniki plebiscytu

Najlepszym smartfonem Lata 2010 jest... - wyniki plebiscytu
Mateusz Żołyniak

08.08.2010 12:39, aktual.: 08.08.2010 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj zakończyliśmy nasz wakacyjny plebiscyt, w którym wybieraliście najlepszego Waszym zdaniem smartfona tego lata. Pora przyjrzeć się wynikom i ogłosić zwycięzcę tego plebiscytu.

Wczoraj zakończyliśmy nasz wakacyjny plebiscyt, w którym wybieraliście najlepszego Waszym zdaniem smartfona tego lata. Pora przyjrzeć się wynikom i ogłosić zwycięzcę tego plebiscytu.

W ankiecie zagłosowano aż 2199 razy, co jest niewątpliwie przejawem wielkiego zainteresowania, jakim cieszył się nasz pierwszy wakacyjny plebiscyt.

W kategorii "Najlepszy smartfon" z dużą przewagą nad pozostałymi modelami wygrał Samsung Wave S8500. Pierwszy telefon z systemem bada OS zdobył 794 głosy, co stanowiło aż 36% wszystkich głosów w ankiecie. Świetny wynik odzwierciedla ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się obecnie Wave, wiele akcji reklamowych, które promowały ten model oraz fakt, że rzeczywiście jest to rewelacyjny i rewolucyjny smartfon.

Drugie miejsce w plebiscycie zajął high-endowy Android Samsunga, czyli Galaxy S I9000. Model zdobył 21% wszystkich głosów (453 głosów), co jest świetnym wynikiem biorąc pod uwagę, że model przez długi czas był nieco w cieniu Wave'a.

Nieco niespodziewanie, trzecie miejsce przypadło Nokii N8, na którą zagłosowało 14% z wszystkich głosujących. Ten model nie pojawił się na rynku, a już zajął bardzo wysokie miejsce w zestawieniu. Świadczy to niewątpliwie o dużym zainteresowaniu, jakim będzie cieszyć się nadchodzący, pierwszy smartfon Nokii z Symbianem^3.

Obraz

Dwa kolejne miejsca przypadły dla dwóch świetnych smartfonów tajwańskiego HTC, czyli Desire i HD2. Modele zdobyły odpowiednio 237 i 151 głosów, co przełożyło się na 11% i 7% wszystkich głosujących. Na szóstym miejscu uplasował się iPhone 4 (6%), który póki co dostępny jest tylko na aukcjach na Allegro. Dwa ostatnie miejsca to Sony Ericsson Xperia X10 oraz Motorola Milestone XT720.

Czy spodziewaliście się takich wyników?

Dzisiaj wieczorem startuje nasz kolejny plebiscyt, w którym dla odmiany będziecie mogli głosować na najciekawszy telefon młodzieżowy ostatnich miesięcy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)