Nexus 5 to tak naprawdę... Nexus 4?

fot. tuttoandroid.net
fot. tuttoandroid.net
Miron Nurski

03.10.2013 15:00, aktual.: 03.10.2013 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć nadchodzący flagowiec Google'a i LG nie został jeszcze nawet oficjalnie zapowiedziany, wszyscy zgodnie nazywają go Nexusem 5. Taka nazwa zdaje się logiczna, zważywszy na to, że ubiegłoroczny model to Nexus 4, prawda? Okazuje się jednak, że Google może się kierować inną logiką.

Gadget Helpline opublikował zdjęcia rzekomo przedstawiające nadchodzącego Nexusa z preinstalowanym Androidem 4.4 KitKat. Redaktorzy włoskiego serwisu Tutto Android poddali je wnikliwej analizie i doszli do kilku ciekawych wniosków.

Na jednym ze zdjęć uwieczniono ekran z informacjami urządzeniu, na którym można zobaczyć, że nazwa modelu to... Nexus 4.

fot. gadgethelpline.com
fot. gadgethelpline.com

Oczywiście od razu pojawiły się głosy, że może to być ubiegłoroczny Nexus z nową wersją oprogramowania. Nasi włoscy koledzy słusznie zauważają jednak, że ramka otaczająca ekran ewidentnie należy do innego urządzenia.

Teoretycznie mógłby to być Galaxy Nexus z celowo zmodyfikowanym softem, ale wszelkie wątpliwości rozwiewa widoczny na jednej z fotek pasek z przyciskami funkcyjnymi. Jak widać, czarne tło jest delikatnie podświetlone, co wyklucza obecność ekranu typu AMOLED zastosowanego w Galaxy Nexusie i wskazuje raczej na panel LCD.

fot. gadgethelpline.com
fot. gadgethelpline.com

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że to nowa generacja smartfona, jest siatka aplikacji 5x4 (w Nexusie 4 jest 5x5).

fot. gadgethelpline.com
fot. gadgethelpline.com

Wyciek może więc wskazywać na to, że nowa wersja smartfona będzie się nazywała tak samo jak poprzednia, czyli Nexus 4. Nie byłoby w tym zresztą niczego niezwykłego, podobnie było bowiem z premierą nowego Nexusa 7.

[solr id="komorkomania-pl-187814" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3039,nexus-7-ma-szybszy-procesor-niz-twierdzi-producent-gry-i-benchmarki" _mphoto="dsc08114-224x168-f0ec38e117a635a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4528[/block]

Problem w tym, że nazwa Nexus 7 odnosi się do przekątnej ekranu, a Nexus 4 nawiązuje do czwartej generacji urządzenia. Nazywanie w ten sam sposób jego następcy byłoby moim zdaniem nielogiczne. Zwłaszcza że ma być on wyposażony w 5-calowy ekran. Nazwa Nexus 5 zdaje się zatem idealna pod każdym względem.

Niewykluczone jednak, że Google planuje po prostu niezauważenie podmienić smartfony w swojej ofercie, podobnie jak było z tabletami. Mogą na to wskazywać chociażby ostatnie wyprzedaże czwórki.

W tej sprawie jest bardzo dużo niejasności. Jak już zapewne zdążyliście zauważyć, wcześniejszym doniesieniom przeczy również widoczna na ekranie urządzenia nazwa systemu - KeyLimePie. Google oficjalnie zapowiedział wersję Android 4.4 KitKat. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że koncern ostatnim wyciekiem celowo wprowadza zamieszanie, by zapewnić sobie szum w mediach przed premierą nowego urządzenia i systemu. Ta powinna nastąpić pod koniec października.

[solr id="komorkomania-pl-193552" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2859,nie-patrzcie-tylko-na-cyferki-nexus-5-moze-zaskoczyc-aparatem-mems" _mphoto="nexus-5-1935521-270x156-94f807fa.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4529[/block]

Na koniec zachęcam do obejrzenia pozostałych fotek udostępnionych przez Gadget Helpline. Uwieczniono na nich m.in. dialer z nadchodzącego wydania Androida.

fot. gadgethelpline.com
fot. gadgethelpline.com
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)