Nie chcecie instalować tej świetnej aplikacji, więc Google wciśnie wam ją siłą

Nie chcecie instalować tej świetnej aplikacji, więc Google wciśnie wam ją siłą

Google chce rozwiązać problem z aplikacjami zdrowotnymi
Google chce rozwiązać problem z aplikacjami zdrowotnymi
Źródło zdjęć: © Unsplash
Miron Nurski
19.12.2022 19:01

Android 14 prawdopodobnie będzie miał jeszcze jedną preinstalowaną aplikację. To dobra wiadomość dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

W maju Google ruszył z testami aplikacji Health Connect, która ma być wspólną bazą danych zdrowotnych na Androidzie. Program tworzy zaszyfrowaną kopię danych pochodzących z różnych apek i usług, a także pozwala na migrowanie danych między aplikacjami.

W teorii jest to narzędzie skierowane do praktycznie wszystkich osób korzystających z aplikacji zdrowotnych i sportowych, a tych są na świecie dziesiątki, jeśli nie setki milionów. W praktyce Google ma problemy z promocją, bo po ponad pół roku liczba pobrań nie dobiła jeszcze nawet do miliona.

Health Connect może zostać zintegrowane z Androidem 14

Wygląda na to, że Google ma pomysł na popularyzację swojej świetnej skądinąd usługi. Programista Mishaal Rahman przeanalizował kod źródłowy ostatnich wydań Androida i natknął się na liczne poszlaki wskazujące na to, że Health Connect stanie się domyślną funkcją systemu.

Jako że na początku przyszłego roku powinno się pojawić deweloperskie wydanie Androida 14, jest wysoce prawdopodobne, że apka zostanie zintegrowana już z tym systemem.

Health Connect
Health Connect© Google

Byłaby to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników. Jeśli Health Connect stanie się domyślną funkcją Androida, brak integracji z nią będzie odbierany jako olbrzymia wada. Twórcy programów zdrowotnych i sportowych będą mieli więc dodatkową motywację, by dołączyć do wspólnej platformy.

A im więcej aplikacji stanie się kompatybilnych z Health Connect, tym łatwiej będzie zarządzać swoimi danymi zdrowotnymi, korzystać z kilku aplikacji jednocześnie czy w przyszłości zmienić ekosystem.

Aktualnie Health Connect jest już kompatybilne z takimi apkami jak Fitbit, Samsung Health, Google Fit, MyFitnessPal, Peloton, Oura, WeightWatchers, Flo, Lifesum, Signos, Tonal, Outdooractive czy Proov Insight.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)