5 pomysłowych pokrowców, które robią coś więcej niż ochrona telefonu

5 pomysłowych pokrowców, które robią coś więcej niż ochrona telefonu

Puzlook - etui z wbudowanymi obiektywami
Puzlook - etui z wbudowanymi obiektywami
Miron Nurski
17.07.2018 12:40, aktualizacja: 19.07.2018 21:20

Podstawową funkcją etui na telefon jest jego ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niektóre firmy wykazały się jednak pomysłowością, dzięki czemu możliwości ich pokrowców wykraczają daleko poza zwykłe zabezpieczenie przed rysami.

5 dodatkowych obiektywów zawsze pod ręką? Żaden problem

Jeśli chodzi o pomysły na funkcjonalne etui, moim faworytem jest puzlook.

Obraz

Tył pokrowca skrywa ruchome elementy z obiektywami o różnych parametrach: rybie oko, szerokokątny 160 stopni, szerokokątny 120 stopni, teleobiektyw 1,5x oraz makro 8x. Wystarczy wsunąć wybrany obiektyw na aparat, aby uzyskać optyczne przybliżenie lub szerszy kąt.

Pokrowce puzlook dostępne są w wersjach na iPhone'y 5, 5s i SE oraz 6 i 6 Plus. Oficjalna cena to niespełna 70 dolarów czyli równowartość 250 zł.

Zapomnij o kijku do selfie

Selfie-stick to bardzo praktyczne akcesorium, ale ma jedną wadę natury mobilnej - aby wygodnie się z nim przemieszczać konieczna jest torba czy plecak. StikBox to kijek do selfie, który mieści się w kieszeni. Razem z przyczepionym do niego telefonem.

Obraz

Tył tego pokrowca zbudowany jest z rozsuwanych elementów, które po rozłożeniu tworzą kilkudziesięciocentymetrowy uchwyt. Pomysłowe, nieprawdaż?

Na razie StikBox dostępny jest tylko w wersji na iPhone'a 7 (która pasuje także do iPhone'ów 6 i 6s), ale producent zapowiedział już modele dla Galaxy S8 i S8+. Cena to blisko 40 dolarów, czyli jakieś 150 zł.

Gdy jeden ekran to za mało

Pamiętacie telefon YotaPhone 2? Ma on na pleckach dodatkowy ekran E Ink, który można wykorzystać np. do czytania ebooków. Jest kilka pokrowców, które wykorzystują ten sam pomysł. Jeden z nich to InkCase firmy OAXIS.

Obraz

Tego typu elektroniczny papier ma wiele zalet. Jest energooszczędny (pobiera energię tylko w momencie odświeżenia strony) i przypomina prawdziwy papier, więc nie męczy wzroku i cechuje się świetną czytelnością w ostrym słońcu.

InkCase dostępny jest w wersjach na iPhone'y 6/6s oraz 7. Wkrótce pojawi się wariant dla iPhone'a 7 Plus. Cena to 129 dolarów, czyli jakieś 470 zł.

Modułowy telefon możesz mieć już dziś

Jednym z trendów, którymi w ostatnim czasie zainteresowali się producenci smartfonów, są moduły rozszerzające funkcjonalność urządzeń. Firma nexpaq zaimplementowała tego typu rozwiązanie w pokrowcu.

Obraz

Do etui można podłączyć moduły z takimi dodatkami jak:

 • dodatkowa bateria o pojemności 400 mAh;
 • wzmacniacz dla głośnika;
 • dioda LED;
 • czytnik kart SD;
 • termometr oraz miernik wilgotności;
 • moduł z dwoma przyciskami funkcyjnymi;
 • pendrive USB, który można podłączyć do normalnego slotu USB, 32 oraz 64 GB;
 • miernik jakości powietrza;
 • alkomat;
 • wskaźnik laserowy;
 • dysk 64 GB;
 • \dummy\
 • czyli pusty moduł służący do zapełniania slotów po innych modułach.

Etui phonepaq (bez modułów) w wersjach na modele Galaxy S6, S6 edge i iPhone 6/6s kosztuje 99 dolarów (ok. 360 zł).

Alternatywa dla powerbanka

Spore grono zwolenników mają pokrowce z wbudowanymi akumulatorami, które przy okazji ładują chroniony przez nie telefon i razem z nim mieszczą się w kieszeni.

Obraz

Jednym z bardziej znanych producentów tego typu akcesoriów jest firma mophie, w której portfolio znajdują się pokrowce do wielu popularnych modeli. Bez większych problemów można je znaleźć także w polskich sklepach.

Oficjalne pokrowce z bateriami wprowadzają także niektórzy producenci smartfonów jak Samsung czy Apple. O Apple'u może lepiej jednak nie wspominać...

A wy znacie jakieś fajne pokrowce, które - poza ochroną telefonu - robią coś jeszcze?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)