Nokia 8 od razu z Androidem 8.0? To możliwe

Nokia 8 od razu z Androidem 8.0? To możliwe

Nokia 8 od razu z Androidem 8.0? To możliwe
Miron Nurski
04.08.2017 09:52, aktualizacja: 04.08.2017 11:52

Wygląda na to, że HMD Global - właściciel marki Nokia Mobile - ma bliższe stosunki z Google'em niż mogło się wydawać.

W bazie benchmarku Geekbench pojawiły się wyniki testu wydajnościowego przeprowadzonego na urządzeniu ukrywającym się pod nazwą "Unknown Heart". Jak słusznie zauważył serwis Nokiamob, z jakiegoś powodu Geekbench w taki sposób opisuje prototypy Nokii.

Ujawnione elementy specyfikacji - Snapdragon 835 i 4 GB pamięci RAM - pokrywają się z przeciekami dotyczącymi Nokii 8. Co w tym wszystkim najciekawsze, test wydajnościowy wykazał, że testowany egzemplarz pracuje pod kontrolą Androida 8.0.0.

Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie jeden szczegół...

Finalnej wersji Androida O jeszcze nie ma, a premiera Nokii 8 zbliża się wielkimi krokami

Wiadomo już, że Nokia 8 zostanie zaprezentowana 16 sierpnia. Z kolei finalne wydanie Androida 8.0 - jeśli wierzyć ostatnim przeciekom - ujrzy światło dzienne w ciągu kilku najbliższych dni.

Można się jednak spodziewać, że aktualizacja w pierwszej kolejności obejmie smartfony z rodziny Pixel. Mało prawdopodobne, by Google od razu wprowadził nowe modele; ich premiera odbędzie się zapewne jesienią (pierwszą generację zaprezentowano 4 października).

Nokia 8 pierwszym urządzeniem z preinstalowanym Androidem O? To możliwe

Jeśli wszystkie plotki się potwierdzą, flagowiec Nokii może być pierwszym smartfonem, który będzie miał najnowszą wersję Androida już po wyjęciu z pudełka.

Oczywiście nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego. W ubiegłym roku pierwszym smartfonem z Androidem 7.0 był LG V20. To było jednak o tyle logiczne, że LG jako producent brandowanego przez Google'a Nexusa 5X brał udział w rozwoju systemu.

HMD Global aż tak ścisłego związku z Androidem nie ma, choć da się odczuć, że jego stosunki z Google'em są bardzo dobre. Dość wspomnieć, że podczas prezentacji pierwszych smartfonów z Androidem - Nokii 3, 5 i 6 - firma rozdawała materiały promocyjne chwalące "czystego" Androida.

Prezentujemy CzystoDroida. Ten mały koleś jest symbolem czystości, by reprezentować czyste androidowe doświadczenie na smartfonach Nokii. Wolne od bloatware'u, nieładu i aplikacji, których nie używasz. Czysta przyjemność.
Prezentujemy CzystoDroida. Ten mały koleś jest symbolem czystości, by reprezentować czyste androidowe doświadczenie na smartfonach Nokii. Wolne od bloatware'u, nieładu i aplikacji, których nie używasz. Czysta przyjemność.

Warto odnotować, iż producent niejednokrotnie przekonywał, że nokie z Androidem będą miały mocne wsparcie aktualizacyjne. Firmie może zależeć więc na tym, by wypuścić telefon z najnowszą wersją systemu przed konkurencją.

Większość smartfonów na rynku nie ma Androida zaimplementowanego w sposób, w jaki powinien być. Producenci dodają nakładki na system operacyjny. Konsumenci mają prawo do używania najnowszej wersji systemu, a my udostępnimy najnowszą wersję i poprawki jak tylko dostaniemy je od Google'a.

Oczywiście może być też tak, że Finowie faktycznie testują Androida 8.0, ale nie uda im się uwinąć do dnia premiery telefonu i chcą po prostu przygotować szybką aktualizację. Wszystkiego dowiemy się już 16 sierpnia.

Tak czy inaczej, Mateusz mógł mieć rację, gdy niemal pół roku temu pisał, że flagowce Nokii mogą być nowymi Nexusami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)