Nokia 9 PureView na wizualizacji. Tak ma wyglądać flagowiec z pięciokrotnym (!) aparatem

Nokia 9 PureView na wizualizacji. Tak ma wyglądać flagowiec z pięciokrotnym (!) aparatem

Nokia 9 PureView - wizualizacja
Nokia 9 PureView - wizualizacja
Źródło zdjęć: © twitter.com/OnLeaks / 91mobiles
Miron Nurski
06.11.2018 07:25, aktualizacja: 06.11.2018 10:34

Wojna na upychanie do smartfonów jak największej liczby aparatów trwa w najlepsze. Galaxy A9 z poczwórnym aparatem nie nacieszy się pierwszym miejscem na podium zbyt długo, bo fiński rywal Samsunga zamierza umieścić z tyłu aż pięć obiektywów. Oto prawdopodobny wygląd Nokii 9 PureView.

Nokia 9 PureView z pięcioma aparatami i ekranem bez wcięcia

Pierwsze zdjęcia przedstawiające fragmenty obudowy Nokii 9 PureView wyciekły już dawno, ale teraz duet OnLeaks oraz 91mobiles przygotował wizualizacje z wykorzystaniem plików przemysłowych. Grafiki powinny więc dokładnie odzwierciedlać kształt i wymiary telefonu oraz rozmieszczenie wszystkich elementów.

Pierwsze skrzypce w całej konstrukcji grać mają oczywiście aparaty umieszczone z tyłu. Choć jest ich "tylko" pięć, na pierwszy rzut oka może się wydawać, że obudowa skrywa ich więcej. Wszystko przez to, że obiektywom towarzyszyć ma okrągły sensor odpowiedzialny za ustawianie ostrości oraz spora dioda doświetlająca.

Nokia 9 PureView ma mieć aż pięć aparatów [wizualizacja]
Nokia 9 PureView ma mieć aż pięć aparatów [wizualizacja]© twitter.com/OnLeaks / 91mobiles

Nokia wypuściła już kilka telefonów z ekranami o nieregularnych kształtach (wcięcie), ale najwidoczniej ten wizualny kierunek nie został obrany na stałe. Model 9 PureView ma mieć klasyczny, ok. 5,9-calowy ekran 18:9 z zaokrąglonymi rogami i - jak na obecne standardy - wcale nie najmniejszymi ramkami.

Nokia 9 PureView - wizualizacja
Nokia 9 PureView - wizualizacja© twitter.com/OnLeaks / 91mobiles

Wymiary całej konstrukcji mają wynosić 155 x 75 x 7,9 mm. Telefon ma być pozbawiony gniazda słuchawkowego.

Zastosowanie pięciokrotnego aparatu stoi pod znakiem zapytania

Bardzo prawdopodobne, że Nokia - podobnie jak Samsung, Huawei czy LG - zaimplementuje trzy szkła o różnych ogniskowych: szeroki i ultraszeroki kąt oraz teleobiektyw. Co z resztą kamer? Tego nie wiadomo.

Cały czas mam jednak przeczucie, że Nokia mogła sięgnąć po technologię opracowaną przez firmę Light, która przed kilkoma miesiącami chwaliła się prototypami smartfonów z wieloma obiektywami. Light stworzył algorytmy, które łączą dane pochodzące z różnych aparatów w celu zapewnienia wyższej szczegółowości, lepszej jakości w nocy, niewielkiej ilości szumów, płytkiej głębi ostrości (rozmyte tło) oraz możliwości zmiany punktu ostrości już po zrobieniu zdjęcia.

Zdjęcia zrobione jednocześnie przez kilka aparatów Light L16
Zdjęcia zrobione jednocześnie przez kilka aparatów Light L16

To na razie jednak tylko moje domysły. Na rozwiązanie zagadki niestety raczej trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo mało prawdopodobne, by Nokia 9 PureView zadebiutowała jeszcze przed końcem roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)