Nadchodzi Lumia z Androidem!

Nadchodzi Lumia z Androidem!
07.07.2014 10:42
Nadchodzi Lumia z Androidem!

Wygląda na to, że plany Microsoftu dotyczące Androida są znacznie poważniejsze, niż mogłoby się wydawać.

Sam Windows Phone w porównaniu z konkurencyjnymi platformami nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem, ale wielu konsumentów ceni smartfony z linii Lumia za niebanalny design, jakość wykonania i masę autorskich rozwiązań. Często pod tekstami dotyczącymi kolejnych przedstawicieli tej serii pojawiają się komentarze "gdyby tylko miała Androida...". Jeśli więc marzy się Wam Lumia z Androidem, to mam dla Was dobre wieści.

@evleaks zamieścił właśnie na swojej stronie lakoniczną informację, która wywołała już falę entuzjazmu:

Wielki news: Lumia z Androidem nadchodzi, będzie brandowana przez Nokia by Microsoft.

Jak widać, większych szczegółów na razie brak, ale źródło tej informacji jest wiarygodne. Dość tutaj wspomnieć, że to właśnie @evleaks przez długie miesiące karmił nas kolejnymi przeciekami na temat Nokii X.

Na chwilę obecną seria X obejmuje wyłącznie modele z niższej półki cenowej, więc można oczekiwać, że androidowa Lumia będzie 100-procentowym high-endem, czyli tym, na co wielu z nas czeka. Oczywiście na pełne wsparcie dla ekosystemu Google'a nie mamy co liczyć, ale na platformę Nokia X Software Platform bez większych problemów zainstalować można najpopularniejsze aplikacje z zielonego systemu.

Z jednej strony może dziwić, że Microsoft za pomocą androidowej Lumii zamierza konkurować sam ze sobą. Niemniej Steve Jobs już dawno zauważył, że "jeśli sam się nie skanibalizujesz, ktoś inny zrobi to za ciebie". Windows Phone niedługo będzie obchodził swoje czwarte urodziny, więc skończył się już okres, gdy winę za relatywnie mały udział na rynku można było zwalać na młody wiek tej platformy. Najwidoczniej Microsoft to zrozumiał i zaczyna szukać alternatywy, a zmodyfikowany Android jest dobrą opcją. Wszak koncern zaczął już budować wokół niego własny ekosystem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by na nim zarabiać.

To jak, zainteresowani Lumią z Androidem?

Źródło: @evleaks

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)