Nokia X, X+ i XL bez nowej wersji oprogramowania

Nokia X, X+ i XL bez nowej wersji oprogramowania

Nokia X, X+ i XL bez nowej wersji oprogramowania
Miron Nurski
25.06.2014 05:48, aktualizacja: 25.06.2014 10:27

Wczoraj światło dzienne ujrzała androidowa Nokia X2, a wraz z nią nowa wersja opartego na zielonym systemie oprogramowania Nokia X Software Platform 2.0. Wcześniejsze smartfony z linii X pojawiły się w sklepach raptem kilka tygodni temu, więc mogłoby się wydawać, że stosowna aktualizacja trafi również na ich pokłady, prawda? Tak się niestety nie stanie.

Nokia X Software Platform 2.0 oparta jest na kodzie źródłowym Androida 4.3 Jelly Bean, zaś pierwsza wersja systemu została zbudowana na Androidzie 4.1. Z nowości warto wymienić odświeżony interfejs pozwalający na ustawienie czterech, a nie tylko trzech kafelków w jednym rzędzie, udoskonalony Fastlane oraz poprawioną klawiaturę i aplikację do obsługi aparatu. Z tych nowości skorzystają jednak wyłącznie użytkownicy Nokii X2 oraz kolejnych modeli. Jak mówi Yannis Paniaras z Microsoftu:

Yannis Paniaras:

Ze względu na inne wymagania sprzętowe oprogramowanie Nokia X Software Platform 2.0 nie trafi na urządzenia Nokia X, Nokia X+ oraz Nokia XL. Niemniej jednak w dalszym ciągu pojawiać się będą aktualizacje usprawniające działanie tych urządzeń.

To kiepska wiadomość dla obecnych użytkowników smartfonów z linii Nokia X. Są to oczywiście budżetowce, więc trudno oczekiwać od producenta wieloletniego wsparcia, ale ogłoszenie braku aktualizacji już kilka tygodni po ich rynkowym debiucie nie wygląda zbyt dobrze. Zwłaszcza że Nokia X2 została zaprezentowana niespodziewanie i bez większych zapowiedzi, więc osoby, które dopiero co zdecydowały się na zakup, prawdopodobnie będą czuły się wystawione do wiatru.

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że pierwsza generacja androidowych smartfonów Nokii to jedynie eksperyment. Szkoda tylko, że został przeprowadzony kosztem konsumentów. Jednak X-dwójka zapowiada się obiecująco, więc można mieć nadzieję, że Nokia będzie przywiązywać do niej większą wagę.

Źródło: Nokia via GSMArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)