Takich słuchawek jeszcze nie widziałeś. Nothing Ear (stick) oficjalnie
Nothing Ear (stick) to bezprzewodowe słuchawki, które wyróżniają się wzornictwem. Producent ujawnił polską cenę.
Nothing Ear (stick) to trzeci - po słuchawkach Ear (1) i smartfonie Phone (1) - produkt brytyjskiej marki. Firma wierzy, że dzięki niemu uda się przebić magiczną barierę miliona sprzedanych urządzeń.
Nothing Ear (stick) - cena i dostępność w Polsce
Słuchawki Nothing Ear (stick) zostały wycenione na 559 zł. Sprzedaż ruszy 4 listopada w sklepach x-kom oraz Amazon.pl.
Nowe słuchawki są nieco tańsze niż Nothing Ear (1) z ubiegłego roku, ale różnica nie jest na tyle duża, by można je uznać za słabszy wariant. Nowy model jest po prostu inny.
Co nowego w słuchawkach Nothing Ear (stick)?
Głównym wyróżnikiem tego modelu jest wygląd, co dotyczy zarówno samych słuchawek, jak i etui ładującego. To ma formę przezroczystego, obracanego cylindra i miało być inspirowane szminkami.
Słuchawki - podobnie jak etui - są przezroczyste. Przez ich obudowę dokładnie widać znajdujące się w środku komponenty.
Producent podkreśla, że priorytetem podczas projektowania Nothing Ear (stick) był komfort noszenia. Słuchawki są bezgumkowe i bardzo lekkie (4,4 g na słuchawki), dzięki czemu mają być jak najmniej inwazyjne podczas korzystania przez cały dzień.
Słuchawki zostały uodpornione na pył i wodę (IP54).
Bateria? Nothing deklaruje, że Ear (stick) na jednym ładowaniu działają:
- do 7 godzin w trybie odtwarzania muzyki;
- do 3 godzin w trybie prowadzenia rozmów;
- do 29 godzin w połączeniu z etui ładującym.
10 minut w etui ma zapewnić dodatkowe 2 godziny odtwarzania.
Dobrej jakości dźwięk ma być zapewniony przez 12,6-milimetrowy przetwornik dynamiczny oraz technologię automatycznego dopasowania basu do kształtu kanału słuchowego. Z kolei 3 mikrofony mają zapewnić czystą jakość głosu podczas prowadzenia rozmów.
Słuchawki Nothing Ear (stick) mają "ogonki" reagujące na nacisk. Ściskając prawą lub lewą słuchawkę można wstrzymywać i wznawiać odtwarzanie, przełączać otwory czy regulować głośność.
W porównaniu z modelem Ear (1), zabrakło ANC oraz ładowania bezprzewodowego.
Aplikację do obsługi słuchawek można pobrać na dowolny smartfon z Androidem lub iOS-em. Obsługują ponadto technologie szybkiego parowania Google Fast Pair oraz Microsoft Swift Pair, dzięki czemu przed pierwszym użyciem wystarczy je otworzyć w pobliżu smartfonu lub laptopa.
Nothing Ear (stick) mają najlepiej współpracować z Nothing Phone'em (1), w przypadku którego korektor dźwięku i inne ustawienia wbudowano bezpośrednio w system.
Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii