Nowa marka smartfonów w Polsce. Zapowiadają debiut z przytupem

Nowa marka smartfonów w Polsce. Zapowiadają debiut z przytupem

TECNO to kolejna marka smartfonów dostępna w Polsce
TECNO to kolejna marka smartfonów dostępna w Polsce
Źródło zdjęć: © TECNO
Mateusz Tomczak
31.05.2023 16:29, aktualizacja: 31.05.2023 18:52

Lada dzień w polskich sklepach pojawią się smartfony z logo TECNO. Przybliżamy, co to za firma i na jakie urządzenia powinniśmy się nastawić.

Marka TECNO, podobnie jak kilka innych bardzo lubianych przez polskich klientów, powstała w Chinach, w Shenzhen. Początki działalności firmy sięgają 2006 r. Aktualnie działa już na pięciu kontynentach, łącznie w 70 krajach. Teraz przyszedł czas na rozszerzenie listy o Polskę. Zarządzający TECNO liczą na to, że dzięki działalności nad Wisłą szerzej otworzą sobie drzwi do popularności w całej Europie.


Polska jest jednym z pierwszych krajów w tej części świata, w którym TECNO będzie oferować swoje wyjątkowe urządzenia. Wierzymy, że to doskonały krok w kierunku intensywnego rozwoju marki również w tej części globu, więc ze strategicznego punktu widzenia jest to dla nas jeden z najważniejszych rynków.

Paul Pan, TECNO Central-Eastern Europe General Manager

Polski oddział TECNO rozpoczął już działalność, w kolejnych miesiącach mają dołączać do niego kolejni pracownicy.

Pierwszych produktów z logo tej marki można spodziewać się w naszych sklepach jeszcze w czerwcu. Ich dostępność będzie, przynajmniej wedle zapewnień, szeroka. Mamy otrzymać możliwość skorzystania z największych kanałów e-commerce oraz popularnych sieci z elektroniką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie urządzenia oferuje firma TECNO?

Lista konkretnych urządzeń TECNO przygotowanych na początek działalności w Polsce ma pojawić się w najbliższym czasie.

Ogólnie w portfolio TECNO znajdują się przede wszystkim urządzenia mobilne - smartfony, tablety i laptopy, ale także mniejsze akcesoria i inteligentne urządzenia domowe.

Uzyskaliśmy potwierdzenie, że na pewno będziemy mogli kupić smartfony TECNO. Firma zadeklarowała, że zaoferuje modele z aż czterech różnych serii. Daje to duże nadzieje na zróżnicowaną ofertę i urządzenia odbiegające od siebie specyfikacjami, a co za tym idzie cenami. Tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Ogólnie TECNO ma zamiar dążyć do stania się marką premium wśród klientów "młodych duchem", którzy w gadżetach mobilnych cenią sobie także stylowy design. Efekty widać zwłaszcza po wyżej pozycjonowanych propozycjach, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają się obudowami z nietypowymi wzorami oraz skórzanymi wykończeniami. O dużych ambicjach TECNO może świadczyć fakt, że producent odważnie poczyna sobie w zakresie technologii fotograficznych i ma już w ofercie składany smartfon – flagowy Phantom V Fold.

Tak prezentuje się smartfon TECNO Camon 20 Pro 5G.
Tak prezentuje się smartfon TECNO Camon 20 Pro 5G.© TECNO

Mateusz Tomczak, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)