Nowe przecieki: iPhone 13 mini będzie, ale go nie będzie

Nowe przecieki: iPhone 13 mini będzie, ale go nie będzie

Następca iPhone'a 12 mini może się nazywać dość nieoczekiwanie
Następca iPhone'a 12 mini może się nazywać dość nieoczekiwanie
Miron Nurski
05.07.2021 13:22, aktualizacja: 05.07.2021 15:22

Apple znowu miesza w nomenklaturze?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że iPhone 12 mini - mimo nie najlepszych wyników sprzedaży - doczeka się bezpośredniego następcy. Wygląda jednak na to, że Apple może próbować podpompować jego popularność wyjątkowo prostym zagraniem marketingowym.

iPhone 13: oto prawdopodobne nazwy całej serii

Produkcja całej czwórki tegorocznej modeli ruszyła, dzięki czemu z łańcucha dostaw wyciekły nazwy, którymi posługują się partnerzy Apple'a. Kolejne modele określane są tak:

  • iPhone 13 (5,4 cala);
  • iPhone 13 (6,1 cala);
  • iPhone 13 Pro;
  • iPhone 13 Pro Max.

Jeśli przecieki się potwierdzą, z nazwy najtańszego modelu wyleci człon "mini", a do rozróżnienia dwóch wariantów posłuży rozmiar wyświetlacza. Doniesienia te uwiarygadnia fakt, że Apple od lat stosuje podobną nomenklaturę w przypadku iPadów.

Obraz

Swego czasu w świecie Androida smartfonami "mini" zwykło się nazywać modele, które są nie tylko mniejsze, ale i mają słabsze wyposażenie (pamiętajcie Galaxy S5 mini?). Nazwa iPhone 12 mini rzeczywiście może być więc myląca.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy Apple zmienia nazewnictwo iPhone'ów

W 2018 roku na rynek trafił iPhone XS oraz jego tańszy odpowiednik XR. Rok później Apple zrezygnował jednak z oznaczenia "R", nazywając następcę tego drugiego po prostu iPhone'em 11.

Tym prostym ruchem Apple zmienił pozycjonowanie swojego smartfonu, dzięki czemu zaczął on pełnić w ofercie rolę modelu podstawowego, a nie okrojonego.

Czy następca iPhone'a 12 mini także doczeka się swoistego awansu i zostanie nazwany po prostu iPhone'em 13? Przekonamy się we wrześniu.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)