Nowe smartfony Lumia z Windows Phone 8 już 5 września? Nokia ostrzega Samsunga

Zaproszenie na konferencję firm Nokia oraz Microsoft - fot. theverge.com
Zaproszenie na konferencję firm Nokia oraz Microsoft - fot. theverge.com
Kamil Bąkowski

16.08.2012 16:00, aktual.: 16.08.2012 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia oraz Microsoft rozesłały zaproszenia na nadchodzącą konferencję prasową poświęconym pierwszym smartfonom Lumia z Windows Phone 8. Wiceprezes firmy Nokia, Chris Weber, postanowił podkręcić atmosferę przed premierą urządzeń, wywołując do tablicy Samsunga.

Fiński producent telefonów komórkowych w ubiegłym roku zdecydował się na ścisłą współpracę z firmą Microsoft, której efekty mogliśmy podziwiać 26 października 2011 roku. Na konferencji Nokia World 2011 przedstawiono pierwsze modele Nokia Lumia z Windows Phone 7 - Lumia 800 oraz Lumia 710.

[solr id="komorkomania-pl-114544" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/6331,nokia-lumia-900-szkoda-ze-tak-pozno-test" _mphoto="nokia-lumia-900-multimed-c052ae5.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2531[/block]

Smartfony Nokia z mobilnymi okienkami miały odmienić rynek urządzeń mobilnych, w tym pomóc firmie konkurować z pozostałymi producentami. Patrząc na ostatnie wyniki sprzedażowe przedstawione przez Gartnera i IDC, można powiedzieć, że modele Lumia nie odniosły spektakularnego sukcesu. Zainteresowanie platformą Windows Phone nie wzrosło znacząco pomimo współpracy firmy Microsoft z jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów telefonów komórkowych na świecie. Wyniki sprzedażowe smartfonów z platformą Microsoft są dalekie od oczekiwań. Nową nadzieją Nokii oraz Microsoftu jest Windows Phone 8.

Firmy postanowiły uchylić rąbka tajemnicy, wysyłając zaproszenie na nadchodzącą konferencję prasową. Już 5 września 2012 roku na konferencji w Nowym Jorku producenci pokażą nowości z Windows Phone. Dokładnie tego samego dnia odbędzie się konferencja Nokia World 2012 w Helsinkach. Nietrudno zgadnąć, że nadchodzące konferencje będą poświęcone smartfonom Nokia Lumia z Windows Phone 8 (wystarczy tylko spojrzeć na zaproszenie ze zrzutem ekranu nowego systemu).

[solr id="komorkomania-pl-114241" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/6405,nie-bedzie-windows-phone-8-co-dalej-z-lumiami-nokii" _mphoto="nokia-lumia-800-fot-wlas-f41d94e.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2532[/block]

Chris Weber, wiceprezes Nokii ds. sprzedaży oraz marketingu, zdecydował się na odważny ruch, podsycając atmosferę przed premierą nowych urządzeń słowami:

Samsungu, miej się na baczności, nowa generacji telefonów Nokia Lumia już wkrótce.

Ruch Nokii jest dość zaskakujący. Zazwyczaj producenci unikają słów skierowanych bezpośrednio do konkurencji. Zastanawiam się, czy Finowie, tracąc grunt pod nogami, postanowili wywołać szum medialny tą wypowiedzią, czy może rzeczywiście firma jest przekonana, że nowe Lumie zmienią rynek smartfonów.

Nokia bez wątpienia nie jest zadowolona z obecnej sytuacji rynkowej. Straciła tytuł największego producenta telefonów komórkowych na świecie kosztem Samsunga. Nie lepiej prezentuje się jej udział na rynku smartfonów. W ostatnim kwartale odnotowała blisko 40% spadek sprzedaży modeli z systemem operacyjnym, zdobywając zaledwie 6,6% rynku.

[solr id="komorkomania-pl-103707" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/7826,nokia-najwiekszym-producentem-windows-phoneow-juz-po-jednym-kwartale" _mphoto="eloplumia-252x168-aec2bdb507215a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2533[/block]

Aktualnie informacje na temat nadchodzących modeli Lumia z Windows Phone 8 są rzadkością. Spodziewam się, że firma zaprezentuje smartfona z ekranem co najmniej 4-calowym, wyposażonym w technologię PureView. Jakie funkcje chcielibyście ponadto ujrzeć w następnej generacji telefonów Nokii?

Czy Windows Phone 8 okaże się zbawieniem, czy też może gwoździem do trumny dla Nokii? Odpowiedź na to pytanie poznamy jeszcze w tym roku. Data konferencji nie jest przypadkowa. Producenci chcą przekonać do siebie jak największą część rynku przed premierą kolejnego iPhone'a.

Źródło: TheVergeTwitter

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)