Nowy TouchWiz z Galaxy S6 trafi na Galaxy Note'a 4?

Strona głównaNowy TouchWiz z Galaxy S6 trafi na Galaxy Note'a 4?
30.03.2015 07:54
Galaxy Note 4
Galaxy Note 4
Źródło zdjęć: © Samsung
Kamil Zawiślak
Kamil Zawiślak

Samsung mocno pracował nad odświeżeniem swojej nakładki, czego efektem jest sprawnie działający Android na najnowszych urządzeniach Koreańczyków - Galaxy S6 i S6 edge. Pojawiły się informacje, że odchudzony TouchWiz trafi także na Note'a 4.

Według YouMobile wraz z aktualizacją Androida do wersji 5.1 Samsung zaimplementuje w Galaxy Note 4 najnowszą odsłonę swojej nakładki. Trzeba mieć na uwadze, że mówimy tutaj o Androidzie 5.1, którego Koreańczycy w pierwszej kolejności przygotują dla swoich nowych flagowców. Dopiero później w kolejce może być Note 4. Niestety, jak donosi YouMobile, Android 5.1 będzie wdrażany dopiero w drugiej połowie tego roku. Nie sądzę więc, by Note 4 miał duże szanse na aktualizację jeszcze w tym roku.

Galaxy Note 4
Źródło zdjęć: © Samsung
Galaxy Note 4

Inne źródło, powiedziałbym, że bardziej wiarygodne przestrzega przed YouMobile. Chodzi o SamMobile, które twierdzi, że według informacji uzyskanych przez jego redaktorów Samsung nie pracuje obecnie nad Androidem 5.1 dla żadnego urządzenia, a tym bardziej dla czwartej generacji notatnika. Mało tego, nie ma też informacji jakoby Android 5.1 miał przynieść też nowego TouchWiza.

Priorytetem firmy ma być obecnie dostosowywanie Androida 5.0.x dla możliwie jak największej liczby urządzeń. Obecnie trwają prace nad linią smartfonów Galaxy A, ale nie ma konkretnych ram czasowych dla aktualizacji.

Chciałbym, żeby informacje, jakie przekazał YouMobile okazały się prawdziwe. Rozsądek jednak każe mi sądzić, że to SamMobile, jako wiarygodniejsze źródło, ma rację... Szkoda, bo po premierze Galaxy S6 liczyłem na rychłą aktualizację nakładki w Note 4. Jak będzie? Zobaczymy za jakieś pół roku.

Jeśli nie czytaliście jeszcze wpisu Mirona o wydajności Galaxy S6 edge, to odsyłam was tutaj, naprawdę warto, bo wyniki są co najmniej zaskakujące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)