Nubia Red Magic 5G to telefon, w którym będzie porządnie wiało

Nubia Red Magic 5G to telefon, w którym będzie porządnie wiało02.03.2020 16:26
Nubia Red Magic 5G to telefon, w którym będzie porządnie wiało
Patryk Korzeniecki

Nubia Red Magic 5G ma być telefonem nieszablonowym nie tylko pod względem wyglądu. Firma ma zastosować aktywne chłodzenie i wyświetlacz 144 Hz.

Ni Fei zamieścił na Weibo ciekawe informacje techniczne na temat nadchodzącego smartfonu Nubia Red Magic 5G. Wiadomo już, że będzie miał bardzo wydajne chłodzenie kojarzące się raczej z rozwiązaniami komputerowymi.

Nubia Red Magic 5G będzie chłodzony... wiatraczkiem

Nubia Red Magic 5G to smartfon przygotowany specjalnie dla graczy. Najprawdopodobniej będzie wykorzystywał procesor Snapdragon 865. Producent chce uniknąć throttlingu, dlatego wyjątkową uwagę przyłożył do kwestii chłodzenia.

Nubia Red Magic 5G chłodzona będzie wiatraczkiem o prędkości 15 000 rpm. Dzięki symulacjom komputerowym firmy CAE (specjalisty od symulacji przepływu powietrza) udało się opracować najbardziej optymalny kształt łopatek. Wraz z innymi optymalizacjami ma to zwiększyć przepływ ciepła o 30 proc..

412214373336351654
Źródło zdjęć: © weibo.cn

Producent postanowił wspomóc wiatraczek specjalnym żelem termoprzewodzącym, jednak jest on dosyć problematyczny. Nie dość, że wymaga precyzyjnego nałożenia, to jeszcze łatwo może ubrudzić wrażliwe, otaczające komponenty. W związku z tym producent musi jeszcze popracować nad tym rozwiązaniem.

412214373336482726
Źródło zdjęć: © weibo.cn

Nubia Red Magic 5G: 120 Hz to za mało

To jednak nie koniec wieści oficjalnym profilu na Weibo pojawiły się jeszcze informacje na temat samego wyświetlacza. Obsłuży on odświeżanie aż 144 Hz. Stosowane jest ono często w monitorach gamingowych do komputerów czy w laptopach. Oczywiście telefon będzie obsługiwał 5G.

Nubia Red Magic 5G miała zostać pokazana na MWC 2020, jednak ze względu na odwołanie targów premiera została przełożona na 12 marca. Obejrzymy ją w sieci.

To nie jedyny smartfon z tak nieszablonowym chłodzeniem. Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano w Nubii Red Magic 3.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)