OnePlus 3 wkrótce w odświeżonej wersji?

OnePlus 3 wkrótce w odświeżonej wersji?

OnePlus 3
OnePlus 3
Mateusz Żołyniak
14.10.2016 08:44, aktualizacja: 14.10.2016 10:44

Nie wydaje się to bardzo prawdopodobne, ale kto wie...

OnePlus 3 Plus?

Parę dni temu znany analityk Pan Jiutang zasugerował, że OnePlus może niebawem wprowadzić nową wersję modelu 3, która oznaczona zostanie jako "Plus". Nie zdradził on żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji urządzenia, ale wkrótce zaczęto spekulować m.in. o 6-calowym ekranie o rozdzielczości QuadHD, baterii o pojemności ok. 4000 mAh czy Snapdragonie 821.

Pan Jiutang sugeruje premierę wersji "Plus" modelu OnePlus 3
Pan Jiutang sugeruje premierę wersji "Plus" modelu OnePlus 3© phonearena

Doniesienia te wydają się mało prawdopodobne, gdyż Chińczycy zapewniali, że będą koncentrować się na jednym flagowym urządzeniu na roku. W międzyczasie pojawiły się jednak informacje o problemach firmy z dostawami OLED-owych ekranów. Według niektórych źródeł miały one doprowadzić do zakończenia produkcji OnePlus 3, którego miejsce zająłby nowy model.

A może wersja 3S?

Na sugestie te szybko odpowiedział współzałożyciel chińskiej firmy Carl Pei. Stwierdził on krótko, że OnePlus 3 wciąż będzie produkowany i sprzedawany. Jednocześnie potwierdził on braki w dostawach ekranów AMOLED, które przełożą się na miesięczne opóźnienie w produkcji flagowca.

Nowa wersja OnePlus 3 o oznaczeniu A3010 dostała certyfikat CCC
Nowa wersja OnePlus 3 o oznaczeniu A3010 dostała certyfikat CCC© mydrivers

Gdy pojawiły się informacje o przyznaniu certyfikatu CCC (China Compulsory Certificate) urządzeniu OnePlus o oznaczeniu A3010, wcześniejsze plotki nabrały nowego znaczenia. Niewielka różnica w nazwie kodowej (OnePlus 3 to A3000) powinna w końcu oznaczać wersję, która niewiele różni się od pierwowzoru. Zaczęto snuć więc przypuszczenia o OnePlus 3S, który ma być wyposażony w ekran IPS LCD oraz nowszego Snapdragona 821.

Chińczycy zostają przy Optic AMOLED

Powyższe spekulacje uciął Carl Pei, który oświadczył, że OnePlus zostaje przy ekranach Optic AMOLED. Będą one wykorzystywane w kolejnych smartfonach firmy, gdyż są lepszym rozwiązaniem niż ekrany IPS LCD. Pei dodał do tego, że dział R&D OnePlusa pracuje obecnie nad poprawieniem jakości wyświetlacza Optic AMOLED, który dostępny jest w modelu 3.

Czy oznacza to, że nie ma co liczyć na nową wersję flagowca? Pan Jiutang często ma rację, ale w tym wypadku może się mylić. Nie oznacza to oczywiście, że OnePlus nie tworzy nowego smartfona, ale nie będzie to raczej urządzenie określane mianem flagowca.

Czego można być pewnym?

Jedynym pewnikiem w przypadku chińskiej firmy na chwilę obecną są zaawansowane prace nad nową wersją oprogramowania dla OnePlus 3, która bazuje na Androidzie 7.0 Nougat. Potwierdził to sam Pete Lau (CEO firmy) w jednym z tweetów. Niestety, nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy stosowny update zostanie udostępniony w systemie OTA.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)