OnePlus 7 Pro: oto próbka możliwości jego aparatu

OnePlus 7 Pro: oto próbka możliwości jego aparatu

ONEPLUS 7 - WIZUALIZACJA NA PODSTAWIE PRZECIEKÓW
ONEPLUS 7 - WIZUALIZACJA NA PODSTAWIE PRZECIEKÓW
Źródło zdjęć: © TWITTER.COM/ONLEAKS / PRICEBABA.COM
Mateusz Żołyniak
30.04.2019 19:24, aktualizacja: 01.05.2019 11:24

OnePlus 7 Pro zostanie zaprezentowany 14 maja, ale wybrani już teraz mają okazję przyjrzeć się bliżej nowemu smartfonowi chińskiego producenta oraz sprawdzić możliwości jego potrójnego aparatu głównego.

Już jakiś czas temu pojawiły się wizualizacje wyglądu nowych smartfonów OnePlusa, a nieco później dołączyły do nich przecieki na temat specyfikacji urządzeń oraz ich wycen na rynku europejskim. Teraz co nieco na temat topowej nowości chińskiej firmy zdradził serwis Wired.

Aparat OnePlusa 7 Pro pod lupą jeszcze przed prezentacją

W ręce jego redaktorów jeszcze przed - zaplanowaną na 14 maja 2019 roku - prezentacją trafił OnePlus 7 Pro. Urządzenie to w podstawowej wersji (8 GB pamięci RAM) wycenione ma być co najmniej na 750 euro (ok. 3210 zł), a jego wyróżnikami mają być m.in.wysuwany przedni aparat.

OnePlus 7 Pro  - wizualizacja wyglądu
OnePlus 7 Pro  - wizualizacja wyglądu© @OnLeaks/@pricebaba

Model Pro ma mieć do tego potrójny aparat z tyłu złożony z:

  • sensora głównego 48 Mpix z optyką f/1,6, optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oraz elektroniczną stabilizacją obrazu (EIS);
  • dodatkowego sensora 16 Mpix z szerokokątnym (117 stopni) obiektywem o jasności f/2,0;
  • dodatkowego sensora 8 Mpix z teleobiektywem o jasności f/2,4, który zagwarantować ma 3-krotny zoom optyczny.

To właśnie głównemu aparatowi w pierwszej kolejności postanowiła przyjrzeć się redakcja Wired, które swoje wrażenia zamieściła wraz ze zdjęciami wykonanymi przedprodukcyjnym egzemplarzem smartfonu, ale ma on nie różnić się bardzo od wersji, która trafi na rynek.

Prawdziwy 3-krotny zoom optyczny

Recenzenci nie zdradzają za wiele na temat specyfikacji OnePlusa 7 Pro, ale jasno potwierdzają, że sprzęt ten wyposażony jest w aparat z 3-krotnym zoomem optycznym. Ma być on odpowiedzią na oczekiwania użytkowników i rynkowe trendy.

Zdjęcie wykonane modelem OnePlus 7 Pro - 3-krotny zoom
Zdjęcie wykonane modelem OnePlus 7 Pro - 3-krotny zoom© Andrew Williams/WIRED

Wired wskazuje jednak, że OnePlus 7 Pro nie może się jeszcze równać z P30 Pro i jego peryskopowym obiektywem, które gwarantuje funkcję 5-krotnego przybliżenia optycznego. Na fotkach jest mniej detali i więcej szumu, a do tego smartfon Huaweia lepiej wypada w kwestii kontrastu.

Aparat OnePlusa7 Pro jest jednak chwalony za działanie zoomu, co mają potwierdzać również zamieszczone zdjęcia. Testerzy zauważają do tego, że w niektórych sytuacjach jego 3-krotny zoom może okazać się bardziej uniwersalnym rozwiązaniem niż 5-krotny z P30 Pro.

Zdjęcie wykonane modelem OnePlus 7 Pro - 3-krotny zoom
Zdjęcie wykonane modelem OnePlus 7 Pro - 3-krotny zoom© Andrew Williams/WIRED

Serwis potwierdza również dostępność 10-krotnego cyfrowego zoomu. Tryb ten można szybko wybrać z poziomu prostego interfejsu aparatu, który jest o wiele mniej rozbudowany niż ten ze smartfonów Huaweia.

OnePlus poprawił też HDR i tryb nocny

Główny sensor w aparacie OnePlusa 7 Pro ma 48 Mpix, ale standardowo wykonywać ma zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix - łączenie danych z sąsiadujących pikseli z wykorzystaniem technologii Quad Bayer, dzięki czemu matryca przechwytuje więcej światła.

Zdjęcie wykonane modelem OnePlus 7 Pro - tryb HDR
Zdjęcie wykonane modelem OnePlus 7 Pro - tryb HDR© Andrew Williams/WIRED

Testerzy donoszą przy tym, że oprogramowanie nie umożliwia robienia 48-megapikselowych zdjęć. OnePlus 7 Pro nie został też wyposażony w całą masę dodatkowych trybów oraz funkcji fotograficznych, które bazują na uczeniu maszynowym.

Producent miał jednak poprawić automatyczny tryb HDR, który ma sprawdzać się lepiej niż w poprzednich modelach OnePlusa. To samo dotyczy ulepszone trybu nocnego Nightscape, chociaż nie jest on na tym samym poziomie, co np. w Huaweiu P30 Pro.

Zdjęcie wykonane modelem OnePlus 7 Pro - tryb nocny
Zdjęcie wykonane modelem OnePlus 7 Pro - tryb nocny© Andrew Williams/WIRED

Wired wspomina również o systemie ostrzenia, który nie jest powalająco szybki, ale ma sprawdzać się w większości warunków. Nowość OnePlusa ma do tego dedykowany tryb portretowy (dane na temat głębi zbiera sensor z teleobiektywem), który ma być dość wybiórczy - nie zawsze nakłada efekt rozmycia, gdy obiekt nie znajdzie się w odpowiedniej odległości.

Testerzy z Wired nie uważają może aparatu z OnePlusa 7 Pro za najlepszy na rynku, ale ma być on wyraźnym przeskokiem jakościowym względem poprzednich OnePlusów. Na więcej konkretów na jego temat trzeba jednak poczekać do prezentacji, która odbędzie się w połowie maja.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)