OnePlus 8 Pro będzie mieć ładowanie bezprzewodowe. I to nie byle jakie

OnePlus 8 Pro będzie mieć ładowanie bezprzewodowe. I to nie byle jakie

Monika Wisniewska / Shutterstock.com
Monika Wisniewska / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
07.04.2020 18:13, aktualizacja: 08.04.2020 10:53

To jest pewne - OnePlus 8 Pro będzie ładowany indukcyjnie. Firma ma pracować nad dwiema ładowarkami do jego ładowania. Co ciekawe, jest chętna udostępnić swoją technologię innym producentom.

OnePlus 8 Pro ma być flagowcem z krwi i kości. Firma przyznała, że uzupełni jeden z największych braków swoich smartfonów.

OnePlus 8 Pro - szef firmy potwierdza bezprzewodowe ładowanie

Serwis The Verge donosi, że Pete Lau, CEO OnePlusa, potwierdził bezprzewodowe ładowanie w najlepszej wersji nadchodzących flagowców. Ma pozwolić na naładowanie telefonu do 50 proc. w zaledwie pół godziny. Dzięki temu dołączyłoby do czołówki firm z technologią szybkiego ładowania smartfonów.

OnePlus pokazał też szkic nadchodzącej ładowarki firmy, która ma pozwolić na pionowe ładowanie smartfona. Marka informuje, że koszt wykonania jest wyższy niż tradycyjnych urządzeń wspierających standard Qi. Jednocześnie zapewnia, że zrobiła co w swojej mocy, aby cena była jak najniższa.

412214860781584940
© OnePlus

Kolejną ciekawą informacją jest to, że OnePlus jest otwarty na licencjonowanie technologii. Możliwe więc, że w przyszłości się ona upowszechni - o ile inne firmy będą chciały z niej skorzystać.

OnePlus podobno tworzy jeszcze jedną ładowarkę indukcyjną

OnePlus prawdopodobnie wejdzie na rynek urządzeń ładujących indukcyjnie. Na Twitterze użytkownika TechDroider nowej ładowarki o nazwie OnePlus Warp Charge 30 Wireless Charger.

Jak sama nazwa mówi, ma ona mieć moc 30 W. W celu schłodzenia podzespołów urządzenie ma zostać wyposażone w wentylator mający zapobiegać jego przegrzaniu. Nigdy nie byłem fanem ładowarek chłodzonych aktywnie ze względu na hałas.

412214860781847084
© TechDroider / Twitter

OnePlus jednak prawdopodobnie wyposaży swoją ładowarkę w funkcję AI Sleep Mode, która ma wyłączać go w nocy. Myślę, że urządzenie będzie się uczyło w jakiś sposób, kiedy użytkownik kładzie się spać i w odpowiednim momencie przełączało się w tryb pasywny.

OnePlus Warp Charge 30 Wireless Charger według źródła ma pozwolić na naładowanie OnePlusa 8 Pro do 50 proc. w 30 minut i do 100 proc. w 80 minut, co potwierdza słowa Pete'a Lau.

Ponadto ma wykrywać pył i być zabezpieczona przed przegrzewaniem. Co do ceny - akcesorium będzie prawdopodobnie kosztować ok. 70 euro (ok. 317 złotych).

OnePlus wykazał się pewną konsekwencją

OnePlus długo wzbraniał się przed stosowaniem indukcyjnego ładowania w swoich smartfonach. Argumentacja brzmiała nieco pokrętnie - firma tłumaczyła się, że na tamtą chwilę było ono zbyt wolne i uznawała je za gorsze.

Prawdopodobny wygląd OnePlusa 8 Pro
Prawdopodobny wygląd OnePlusa 8 Pro© iGeeksBlog / OnLeaks

OnePlus prawdopodobnie dobrze wyjdzie pod względem wizerunkowym implementując od razu szybkie ładowanie 30 W. W innym przypadku firmie można by zarzucić hipokryzję.

OnePlus 8 i 8 Pro mają być zaprezentowane 14 kwietnia 2020 roku o godzinie 17:00 czasu polskiego. OnePlus 8 Lite pewnie dołączy do nich później. Transmisję będziecie mogli obejrzeć tutaj.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)