OnePlus bierze się za filmowanie. W planach tablice LUT, odwrócone nagrywanie i szybsza migawka

OnePlus bierze się za filmowanie. W planach tablice LUT, odwrócone nagrywanie i szybsza migawka
Patryk Korzeniecki

27.01.2020 14:06, aktual.: 27.01.2020 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

OnePlus spotkał się z użytkownikami, żeby wysłuchać ich uwag. Firma wzięła je do serca i planuje spore zmiany w aplikacji aparatu.

OnePlus spotkał się z wideografami w Nowym Jorku 8 grudnia 2019 roku. Wydarzenie o nazwie Open Ears Forum pozwoliło OnePlusowi zebrać od użytkowników telefonów z plusem informacje na temat tego, co by zmienili w telefonach chińskiego producenta jeśli chodzi o kwestię kręcenia filmów.

OnePlus przemyślał wszystkie kwestie i na oficjalnym forum zamieścił listę zmian, które planuje wprowadzić w oprogramowaniu.

Na pierwszym miejscu spójność

OnePlus jako priorytet wskazuje dopracowanie podstawowych parametrów obrazu. Firma planuje ujednolicić balans bieli, kolor i ekspozycję na obrazie ze wszystkich kamer. To główny cel marki. OnePlus skupi się również na poprawie odwzorowania tonów skóry, z czego niewątpliwie ucieszą się miłośnicy portretów.

Christopher Campbell
Christopher Campbell© unsplash.com

Uczestnicy spotkania mieli też zastrzeżenia co do pracy autofocusa. Wprawdzie firmie nie udało się odtworzyć problem zgłoszony przez użytkowników, jednak OnePlus planuje wprowadzić ulepszenia programowe i sprzętowe jeszcze w tym roku. Co do tych drugich - nie da się wprowadzić aktualizacją, wobec czego można podejrzewać, że pojawią się w nadchodzących OnePlusach 8 generacji.

OnePlus poinformował, że szuka idealnego balansu między ostrością a szumem. Nie jest to jednak proste zadanie - wzmocnienie szczegółowości zwiększa jednocześnie ziarno. Firma będzie więc miała twardy orzech do zgryzienia.

OnePlus zatroszczy się o wygodę i szybkość

Kolejnym z ważnych zadań na liście OnePlusa jest wprowadzenie szybszej migawki. Ulepszenia systemu i samej aplikacji mają sprawić, że aparat będzie żwawiej reagował na naciśnięcie spustu. OnePlus zapowiada, że ten aspekt będzie stale poprawiany przez kolejne aktualizacje.

W następnych poprawkach ma być też uwzględniona poprawa pracy aparatu przy migotaniu światła, np. w świetle świetlówek.

Serge Kutuzov
Serge Kutuzov© unsplash.com

OnePlus dzięki użytkownikom zauważył, że ciężko jest obsługiwać aplikację jedną ręką. Największą trudność sprawia jednak zmiana powiększenia. Firma poinformowała, że konsultuje problem z działem projektowym.

OnePlus ma wprowadzić obsługę tablic LUT

Duża aktualizacja aplikacji galeria, która ma wprowadzić sporo nowych narzędzi wideo. W planach jest między innymi obsługa tablic LUT używanych w przemyśle filmowym i od niedawna w fotografii. Obsługuje je m.in. program do obróbki zdjęć Luminar 4.

Obraz

OnePlus pracuje też nad trybem nocnym dla filmów. Firma uznała, że taka funkcja przydałaby się w jej telefonach i planuje ją wdrożyć w przyszłości, tak samo jak HDR w wideo.

W dalszych planach udostępnione zostaną funkcje takie jak:

  • super stabilizacja i zwiększenie czasu nagrywania w 4K,
  • przełączanie się między aparatami przy kręceniu w 4K i Full HD,
  • tryb pro,
  • odwrócone nagrywanie, czyli tworzenie filmów puszczonych \od tyłu.
Tak ma wyglądać OnePlus 8
Tak ma wyglądać OnePlus 8© OnLeaks / CashKaro.com

OnePlus nie może wprowadzić dwóch pierwszych pomysłów z powodów sprzętowych i zapowiedział, że obie funkcje pojawią się w przyszłych modelach. Tryb pro zwyczajnie nie ma wysokiego priorytetu dla firmy. OnePlus woli skupić się na poprawieniu jakości domyślnego trybu.

OnePlus planuje ułatwienia dla instagramowiczów

Największym priorytetem jest zwiększenie jakości obrazu, jednak OnePlus myśli też o ułatwieniach dla ludzi udzielających się w social mediach. Firma myśli m.in. o bezpośrednim udostępnianiu obrazów na Twitterze czy automatycznym przycinaniu zdjęć na Instagram.

Jakob Owens
Jakob Owens© unsplash.com

Nie ma jednak większych planów jeśli chodzi o AR w wideo. OnePlus zauważa, że odpowiednie aplikacje istnieją już na rynku, wobec czego firma odłożyła AR na dalszy plan.

Brawa dla firmy za pomysł spotkania i zebrania uwag od użytkowników telefonów. To chyba najlepszy sposób na to, żeby ulepszyć swoje urządzenia i dostosować je do użytkowników - nikt nie zna ich sił i słabości lepiej, niż oni sami. Ciekaw jestem, jaki będzie efekt działań OnePlusa. Jeśli firmie uda się dopiąć wszystko na ostatni guzik, to OnePlusy mogą stać się jednymi z najlepszych telefonów dla wideoblogerów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)