OnePlus i OPPO się ociągają. OnePlus 10 Pro raczej bez nowego systemu

OnePlus i OPPO się ociągają. OnePlus 10 Pro raczej bez nowego systemu
Miron Nurski

02.02.2022 13:13, aktual.: 02.02.2022 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera zunifikowanej platformy OnePlusa i OPPO podobno zostanie opóźniona. Do kiedy?

Przypomnijmy, że aktualnie globalne warianty smartfonów OnePlusa działają pod kontrolą oprogramowania OxygenOS. W Chinach smartfony kontrolowane są za to przez system ColorOS, opracowany przez OPPO.

Po oficjalnym połączeniu obu firm, OnePlus i OPPO zapowiedzieli unifikację swoich platform. Pierwszym smartfonem z nowym, jeszcze nienazwanym systemem, miał być OnePlus 10 Pro.

Smartfon zadebiutował już w Chinach, ale wciąż ma na pokładzie ColorOS. Co z wersją globalną? Tu też nie ma dobrych wieści.

OnePlus 10 Pro bez nowego systemu?

Serwis 91mobiles twierdzi, że OnePlus i OPPO zaliczyli poślizg, w wyniku którego nowe oprogramowanie nie będzie gotowe na globalną premierę OnePlusa 10 Pro. Ta ma się odbyć w marcu.

Jak duże będzie opóźnienie? Tego serwis nie precyzuje, ale można bezpiecznie założyć, że mowa o wielu miesiącach.

Wcześniej producent ogłosił, że nowy system najpierw trafi na pokład nowego flagowca, a na starsze smartfony zostanie dostarczony wraz z aktualizacją do Androida 13.

Obraz

Skoro firma miała zaliczyć opóźnienie, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że gruntowna zmiana kodu zostanie przeprowadzona za kilka tygodni jeszcze w ramach Androida 12. Więcej sensu ma teraz wstrzymanie się do czasu wydania "trzynastki".

A to oznacza, że nowy system OnePlusa i OPPO może zadebiutować dopiero na przełomie 2022 i 2023 roku. Choć to oczywiście tylko spekulacje.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)