OnePlus prezentuje system OxygenOS. No, prawie prezentuje...

OnePlus prezentuje system OxygenOS. No, prawie prezentuje...

OxygenOS
OxygenOS
Źródło zdjęć: © OnePlus
Miron Nurski
13.02.2015 10:09, aktualizacja: 13.02.2015 11:10

Zgodnie z oczekiwaniami, OnePlus ujawnił nieco więcej szczegółów na temat swojego nowego systemu operacyjnego. Niestety niekoniecznie takich szczegółów, jakich moglibyśmy oczekiwać.

Cały opublikowany na blogu firmy wpis jeden z komentujących wyczerpująco opisał tymi słowami: "to była zapowiedź zapowiedzi, która pojawi się wkrótce". Z bardziej interesujących rzeczy zaprezentowano bowiem jedynie logo nowego systemu...

Obraz
© oneplus.net

... oraz przedstawiono z imienia kilku członków ekipy pracującej nad rozwojem systemu. Większość z nich to osoby odpowiedzialne do tej pory za rozwój popularnej modyfikacji zielonego systemu o nazwie Paranoid Android, ale w zespole nie zabrakło także byłej pracownicy Microsoftu. W każdym razie OnePlus stara się dać nam do zrozumienia, że wspomniane osoby znają się na swojej robocie.

Dlaczego OnePlus zdecydował się na stworzenie własnego systemu bazującego na Androidzie? Firma przekonuje, że chce po prostu być bliżej społeczności i szybciej reagować na potrzeby użytkowników oraz zapewnić wyższą jakość produktów dzięki rozwijaniu jednocześnie hardware'u oraz oprogramowania. To oficjalnie, ale z pewnością i problemy prawne z dystrybucją telefonów z CyanogenModem nie były OnePlusowi obojętne.

OxygenOS
OxygenOS

Chiński start-up zdradził również, że celem programistów jest stworzenie szybkiego, wydajnego i pozbawionego zbędnych śmieci oprogramowania, które skupione będzie wyłącznie na przydatnych funkcjach.

Kiedy?

Na to fundamentalne pytanie OnePlus nie potrafi niestety odpowiedzieć. Przekonuje jedynie, że firmie zależy na dostarczeniu użytkownikom OnePlus One'a stabilnego systemu, a to wymaga czasu, więc prosi o cierpliwość. Szkoda jedynie, że twórcy nie zdecydowali się choćby uwiecznić na wideo efektów swoich dotychczasowych prac. Cóż, może na to przyjdzie pora przy okazji kolejnej "prezentacji"...

Źródło: OnePlus

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)