OnePlus Roaming to funkcja, która powinna znaleźć się w każdym smartfonie

OnePlus Roaming to funkcja, która powinna znaleźć się w każdym smartfonie

Roaming na świecie
Roaming na świecie
Źródło zdjęć: © mohamed_hassan/pixabay.com
Mateusz Żołyniak
20.11.2018 12:41, aktualizacja: 20.11.2018 13:41

OnePlus się rozwija. Firma coraz częściej zaskakuje nie tylko rozwiązaniami sprzętowymi, ale i ciekawymi nowościami w oprogramowaniu. Jedną z nich jest usługa OnePlus Roaming.

Chińczycy na swoim forum zapowiedzieli oprogramowanie OxygenOS Open Beta 7 dla OnePlusa 6. Wprowadza ono m.in. tryb Video Enhancer, który podnosi nasycenie kolorów podczas oglądania materiału wideo, wibracje po zakończeniu połączenia czy opcję przypisywania kart SIM do kontaktów lub ich grup.

Najciekawszą nowością jest jednak usługa OnePlus Roaming. Ma ona zapewnić dostęp do pakietów danych w wielu krajach bez konieczności posiadania dedykowanej karty SIM.

OnePlus Roaming: jak działa nowa usługa?

Użytkownicy modelu OnePlus 6 po instalacji nowego oprogramowania w ustawieniach sieciowych (zakładka Wi-Fi & Internet) będą mogli znaleźć opcję OnePlus Roaming. Służy ona do zarządzania nową usługą, która przypomina wirtualną kartę SIM.

Działanie usługi jest banalnie proste. Użytkownicy najpierw wybierają i wykupują odpowiedni pakiet dla kraju lub regionu, do którego się wybierają, a podczas wizyty w nim uruchamiają go w w ustawieniach.

412183290523877932
© ChristianEngen/OnePlus Forum

Usługa umożliwia korzystanie z pakietów danych i nie daje opcji rozmów głosowych w sieci operatora, ale użytkownicy mogą prowadzić je za pośrednictwem komunikatorów internetowych. OnePlus wskazuje, że usługa powinna działać globalnie.

Podobne usługi powinny trafić do innych smartfonów!

Wciąż pozostają pewne wątpliwości. OnePlus Roaming dostępny jest póki co tylko dla posiadaczy modelu 6, którzy biorą udział w testach wersji beta oprogramowania OxygenOS. Można spodziewać się, że nowość trafi także do OnePlusa 6T, ale ciężko określić co ze starszymi modelami 5 i 5T.

Muszę jednak przyznać, że OnePlus bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Kupno kart SIM podczas zagranicznych wyjazdów służbowych czy wczasów bywa mocno utrudnione. Tak przez regulacje prawne w wybranych krajach, jak i bariery językowe.

Nie dotyczy to krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w którym wprowadzono (nie do końca udanie, co przekłada się na konieczność dopłat) zasady "Roam Like at Home", ale sprawdzi się podczas wyjazdów do państw w Afryce Północnej, Ameryce Południowej czy Azji.

Od teraz użytkownicy OnePlusa szykując się do podróży zagranicznej nie będą musieli przejmować się kupnem karty SIM po przyjeździe do danego kraju, a będą mogli zrobić to wygodnie wcześniej. To świetna opcja, która powinna być dostępna w każdym smartfonie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)