OnePlus stawia już nie tylko na smartfony. Kolejnych hitem firmy ma być OnePlus TV

OnePlus stawia już nie tylko na smartfony. Kolejnych hitem firmy ma być OnePlus TV

OnePlus pracuje nad platformą telewizyjną
OnePlus pracuje nad platformą telewizyjną
Źródło zdjęć: © GRFXPRO/mockdrop.io
Mateusz Żołyniak
17.09.2018 13:01, aktualizacja: 17.09.2018 15:23

OnePlus nie chce ograniczać się jedynie do smartfonów. Chińska firmy zapowiedziała, że pracuje właśnie nad inteligentnym telewizorem, który ma świetnie dogadywać się z telefonami.

Po smartfonach przyjdzie pora na TV

OnePlus w swojej ofercie ma nie tylko telefony. Firma przykłada ostatnio sporo uwagi również do słuchawek (przygotowała interesujący model bezprzewodowy, a obecnie planuje wprowadzenie modelu pod USB typu C) czy etui ochonnych. Ciężko określi je jednak mianem innym niż dodatki do smartfonów. Chińczycy szykują jednak coś nowego.

OnePlus Bullets Wireless
OnePlus Bullets Wireless

Pete Lau na forum OnePlusa jasno wskazał, że nie chce by jego firma była kojarzona tylko z inteligentnymi telefonami. Zmienić ma to OnePlus TV (nazwa tymczasowa), który przedstawiony został jako kolejny duży krok w rozwoju producenta z grupy BBK Electronics.

Czy OnePlus TV będzie w ogóle telewizorem?

Szef OnePlusa stwierdził, że telewizory dostępne obecnie na rynku nie są najlepiej przygotowane pod kątem obsługi internetu i usług sieciowych. Lau wskazał, że rozwiązanie jego firmy będzie inne, ale nie zdradził póki co najważniejszego - dokładnej formy urządzenia.

OnePlus TV może być więc:

  • samodzielnym smart TV, który będzie bazował na zmodyfikowanej platformie Android TV;
  • stacjonarnym urządzeniem w stylu Apple TV lub Xiaomi Mi Box;
  • niedużą przystawką, która ma dodawać \inteligentne opcje\ do telewizorów na wzór Chromecasta Google'a.

Która z opcji jest najbardziej prawdopodobna? Niekoniecznie pierwsza. Smart TV mógłby być kuszącą opcją dla wielu użytkowników, ale rozwiązanie to byłoby drogie w produkcji, a jego dystrybucja utrudniona. Tym bardziej, że firma opiera się na sprzedaży przez stronę WWW.

OnePlus TV
OnePlus TV

W przyszłości może się to jednak zmienić, czego przykładem jest sklep otwarty w Paryżu, który może wskazywać, że firma myśli o rozbudowaniu sieci sprzedaży. Teraz stawiam na produkt TV Box, który będzie łączyć się z domową siecią Wi-Fi.

Rozwiązanie tego typu może zapewnić OnePlusowi największą grupę odbiorców - użytkownicy nie będą musieli kupować nowego Smart TV, gdy swój stary telewizor łatwo zamienią w inteligentne rozwiązanie. Sprzęt będzie też samodzielnym produktem w przeciwieństwie do przystawek pokroju Chromecasta, które wymagają smartfonu lub komputera.

Jeżeli rzeczywiście o inteligentny telewizor, to produkt OnePlusa może być początkowo dostępny tylko na wybranych rynkach (Chiny, Stany Zjednoczone itp.). Wiele zależy tu też od dodatkowych opcji jak obsługa za pomocą komend głosowych.

Integracja ze smartfonem ma być mocną stroną OnePlus TV

Pete Lau w rozmowie z serwisem BusinessInsider zdradził kilka funkcji, które mają wyróżniać OnePlus TV. Są to m.in.:

  • szybkie przesyłanie zdjęć i filmików ze smartfonu na ekran TV - opcja ta nie będzie wymagała dodatkowych aplikacji, a materiały mają natychmiast pojawiać się na ekranie dużego urządzenia;
  • wbudowana kamera i opcja rozmów wideo - sprzęt OnePlusa będzie mógł służyć zapewne do rozmów np. w usłudze Skype.

Można spodziewać się do tego dodatkowych opcji bazujących na sztucznej inteligencji czy rozszerzonej synchronizacji danych z telefonem (wyświetlanie powiadomień na dużym ekranie). Jedną z kluczowych funkcji powinna być obsługa rozdzielczości 4K (najlepiej z trybem HDR).

OnePlus TV może być produktem podobnym do Apple TV
OnePlus TV może być produktem podobnym do Apple TV

Swoje trzy grosze dorzucić ma również społeczność skupiona dookoła chińskiej marki. Firma obiecuje, że wysłucha sugestii użytkowników na temat dodatków, które powinny trafić na pokład OnePlus TV. Lau wskazał jednocześnie, że urządzenie to - tak jak smartfony OnePlusa - ma być stale rozwijane i będzie otrzymywać nowe funkcje wraz z aktualizacjami

To może być świetny ruch ze strony Chińczyków

Smart TV lub przystawka pokroju Apple TV czy Xiaomi Mi Box może być ciekawym rozszerzeniem oferty OnePlusa. Szczególnie, że coraz więcej osób docenia zalety rozwiązań tego typu. Wszystko zależeć będzie jednak od tego, jak wyceniony będzie OnePlus TV i jakie funkcje będzie oferował.

Na ten temat nie wiadomo za wiele, więc ciężko wyrokować. Pewne wydaje się tylko to, że nie ma co liczyć na pojawienie się OnePlus TV wraz z OnePlusem 6T. Chińczycy dopiero zaczęli prace nad nowym rozwiązanie i nie ma co raczej liczyć, że pojawi się na rynku przez końcem 2018 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)