Nowa Opera Mini na Androida daje ci powód, by korzystać z niej jeszcze częściej

Nowa Opera Mini na Androida daje ci powód, by korzystać z niej jeszcze częściej

Nowa Opera Mini na Androida daje ci powód, by korzystać z niej jeszcze częściej
Miron Nurski
27.07.2016 12:26, aktualizacja: 27.07.2016 14:26

Korzystasz z Opery Mini rzadko lub w ogóle? Bardzo prawdopodobne, że nowa wersja tej apki wyląduje na twoim pulpicie głównym.

Jeszcze jakieś 5 lat temu Opera Mini była moją główną przeglądarką na smartfonie. Koszty transferu danych były dość wysokie, a przeładowane strony internetowe wyraźnie obciążały wciąż słabe wówczas smartfony. Lekka i kompresująca dane przeglądarka była więc tym, czego potrzebowałem.

Z czasem smartfony stawały się coraz mocniejsze, a internet mobilny coraz tańszy. Najpierw przerzuciłem się zatem na Chrome'a, a później na arcywygodną przeglądarkę Link Bubble (obecny Brave Browser). Opery Mini wciąż się jednak nie pozbyłem; używam jej sporadycznie w miejscach, w których zasięg jest słaby (tryb ekstremalnego oszczędzania transferu robi robotę).

Teraz Opera Mini dorzuca możliwość pobierania filmów i oglądania ich w trybie offline

W ramach abonamentu mam obecnie do wykorzystania ponad 30 GB miesięcznie, dlatego nie jestem specjalnie oszczędny jeśli chodzi o korzystanie z mobilnego internetu. Wciąż problemem są jednak wysokie koszty transferu danych za granicą czy słaby zasięg w niektórych miejscach, dlatego od trybu offline pewnie nieprędko ucieknę.

Nowa Opera Mini na Androida pozwala pobierać filmy z internetowych playerów i oglądać je bez dostępu do sieci. Oczywiście nie działa to na wszystkich serwisach (regulamin YouTube'a zabrania pobierania filmów w Europie), ale na wielu tak. Na szybko sprawdziłem Facebooka, TVN24.pl i CDA.pl i działa.

Jak pobrać film?

To proste.

  1. Uruchom Operę Mini
  2. Wejdź na stronę z zagnieżdżonym playerem
  3. Kliknij \play\
  4. Jeśli format wideo jest obsługiwany, zostanie wyświetlone okienko, które pozwoli ci wideo do wskazanego folderu lub obejrzeć je online

Teraz do pełni szczęścia brakuje mi tylko HTC GO i Netfliksa działającego w trybie offline.

Nową Operę Mini pobierzesz za damo z Google Play.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)