Dual Wi-Fi: OPPO i vivo prezentują nową technologię. Zapowiada się obiecująco

Dual Wi-Fi: OPPO i vivo prezentują nową technologię. Zapowiada się obiecująco

Dual Wi-Fi: OPPO i vivo prezentują nową technologię. Zapowiada się obiecująco
Mateusz Żołyniak
19.07.2019 18:01, aktualizacja: 19.07.2019 20:33

Firmy OPPO i vivo zapowiedziały interesującą funkcję, która trafić ma do ich flagowych smartfonów.

Kluczowe marki z grupy BBK Electronics zaprezentowały funkcję Dual Wi-Fi, która - jak wskazuje nazwa - umożliwia jednoczesne korzystanie z dwóch sieci Wi-Fi. Rozwiązanie to ma znacznie poprawić przepustowość i stabilność połączenia.

Firma OPPO rozwiązaniem pochwaliła się na kanale ColorOS w serwisie mikroblogowym Weibo. Promocyjny materiał wideo, w którym wykorzystano OPPO Reno 10x zoom, prezentuje funkcję przyspieszania transferu po Wi-Fi.

ColorOS 6 Dual Wi-Fi Network Acceleration Technology: Reno 10x Early Adaptor

Jednoczesne wykorzystanie dwóch sygnałów ma przyspieszyć pobieranie danych nawet o 322 proc. OPPO twierdzi do tego, że Dual Wi-Fi poprawi o ok. 45 proc. szybkości ładowania stron WWW.

vivo także pochwaliło się działaniem nowego rozwiązania na Weibo. W tym celu przygotowano materiał wideo ze smartfonem dla graczy iQOO w roli głównej.

Chińczycy informują, że funkcja Dual Wi-Fi będzie określać, która z sieci jest szybsza i automatycznie używać jej do pobierania aplikacji czy grania. Ma przyspieszyć to proces pobierania oraz zmniejszać opóźnienia podczas rozgrywki online.

iQOO Dual Wi-Fi Connection

Dostępne dane wskazują, że Dual Wi-Fi umożliwi korzystanie z sieci z różnych hotspotów, jak również pojedynczych, które mogą korzystać z pasm 2,4 GHz i 5 GHz. Rozwiązanie to będzie również agregować po dwa sygnały w tym samym paśmie (2,4 GHz + 2,4 Ghz lub 5 GHz + 5 GHz), o czym na swoim blogu informują twórcy nakładki ColorOS.

Dual Wi-Fi jest jeszcze we wczesnej fazie rozwojowej i działa jedynie na Reno x10 zoom z testowym oprogramowaniem ColorOS 6.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)