OPPO ma nowy pomysł na składany smartfon. Samsung i Motorola znowu w tyle

OPPO ma nowy pomysł na składany smartfon. Samsung i Motorola znowu w tyle

OPPO Find N3 Flip
OPPO Find N3 Flip
Źródło zdjęć: © OPPO
Miron Nurski
24.08.2023 15:47

OPPO przegrało rozpoczęty przez siebie wyścig, więc postanowiło zmienić zasady gry.

Gdy OPPO Find N2 Flip trafiał na rynek w grudniu 2022, mógł się poszczycić największym ekranem zewnętrznym na rynku. Już po kilku miesięcy został jednak pokonany przez Motorolę razr 40 UltraSamsunga Galaxy Z Flip 5.

Czy zatem OPPO postanowiło jeszcze bardziej powiększyć ekran, by znów wysunąć się na prowadzenie? Nic z tych rzeczy.

OPPO Find N3 Flip zapowiedziany. Z ekranem nie wyszło, więc pora na aparaty

Ujawnione przez producenta zdjęcia zdradzają, że OPPO Find N3 Flip zostanie uzbrojony w potrójny aparat. To rzadkość, bo większość konkurencyjnych smartfonów ma dwa obiektywy: główny i ultraszerokokątny.

OPPO Find N3 Flip
OPPO Find N3 Flip© OPPO

Funkcjonalność trzeciej soczewki stoi pod znakiem zapytania. Jeśli jednak OPPO sięgnie po teleobiektyw, a nie zapchajdziurę pokroju kamerki do makro, będzie to fotograficznie najbardziej wszechstronny flip na rynku.

Choć OPPO pod względem liczby aparatów wyprzedzi Samsunga czy Motorolę, nie będzie to pierwszy tego typu smartfon z potrójnym aparatem. Tytuł ten należy do nieco już zapomnianego Huaweia P50 Pocket. W przypadku tego smartfonu producent zdecydował się na dość nietypowe rozwiązanie, bo jego trzeci aparat był aparatem hiperspektralnym.

Premierę modelu OPPO Find N3 Flip zaplanowano na 29 sierpnia. Kiedy (i czy w ogóle) pojawi się w Polsce? Tego na razie nie wiadomo.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)