Co tu się...? OPPO wymyśliło sobie przyjaciela i podwędziło Apple'owi tapetę

Co tu się...? OPPO wymyśliło sobie przyjaciela i podwędziło Apple'owi tapetę

Co tu się...? OPPO wymyśliło sobie przyjaciela i podwędziło Apple'owi tapetę
Miron Nurski
25.02.2021 12:44, aktualizacja: 25.02.2021 13:44

Przez ostatnie 8 lat pisałem na Komórkomanii o wielu dziwnych sytuacjach, ale czegoś takiego jeszcze nie było.

Kilka tygodni temu serwis LetsGoDigital wygrzebał złożony przez OPPO wniosek patentowy dotyczący wzornictwa smartfonu ze zwijanym ekranem, ukrywającego się pod nazwą OPPO x TOM FORD.

Tom Ford to amerykańska marka modowa założona przez znanego projektanta. Co prawda wspomniany smartfon nigdy nie doczekał się oficjalnej prezentacji, ale przyznacie chyba, że wniosek patentowy dość jasno wskazuje na początek współpracy między gigantami.

Okazuje się jednak, że Tom Ford nie wie o żadnej współpracy z OPPO. OPPO zresztą też

Jak donosi LetsGoDigital, po publikacji artykułu o OPPO x TOM FORD z redakcją skontaktowali się przedstawiciele marki modowej, zarzucając publikację zdjęć z bezprawnie wykorzystanym znakiem towarowym. Serwis bronił się tym, że udostępnił jedynie publicznie dostępne grafiki pochodzące bezpośrednio z chińskiego urzędu patentowego.

Obraz

Dalej zaczęło robić się jeszcze ciekawiej. Przedstawiciele Toma Forda zapytani o współpracę z OPPO wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że żadnej współpracy nie ma. Dodali, że "obrazy przedstawiają niewłaściwe i wprowadzające w błąd użycie znaku towarowego TOM FORD".

Tom Ford miał dodać, że nie jest zadowolony z zaistniałej sytuacji i będzie kontynuował śledztwo w tej sprawie.

Żeby było zabawniej, redakcja zapytanie o współpracę skierowała także do OPPO. "Możemy potwierdzić, że nie ma współpracy między firmami OPPO i Tom Ford" - miał stwierdzić producent.

Innymi słowy, wygląda na to, że OPPO samodzielnie zaprojektowało i opatentowało smartfon, umieszczając na nim logo innej marki. A to wciąż nie koniec absurdów.

OPPO x TOM FORD ma przy okazji kradzioną tapetę

Wspomniany serwis słusznie zauważył, że tapeta widoczna na umieszczonych we wniosku patentowym zdjęciach wygląda dziwnie znajomo. To po prostu lekko zmodyfikowana grafika z fotek promocyjnych iPhone'a 11.

Znajdź 3 różnice
Znajdź 3 różnice

Redakcja zapytała OPPO, dlaczego tak duża firma w ramach wniosku patentowego wykorzystała logo Toma Forda i tapetę Apple'a. Nie otrzymała jednak odpowiedzi.

Obraz

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)