Oprócz Galaxy S IV Samsung zaprezentuje również Galaxy S IV Mini oraz... inteligentny zegarek?

Oprócz Galaxy S IV Samsung zaprezentuje również Galaxy S IV Mini oraz... inteligentny zegarek?
13.02.2013 15:00
Koncept Samsunga Galaxy S IV (fot. concept-phones.com)
Koncept Samsunga Galaxy S IV (fot. concept-phones.com)

Plotki o samsungowym Projekcie J zaczęły się pojawiać kilka miesięcy temu. Początkowo zakładano, że jest to kodowa nazwa nadchodzącego flagowca, czyli Galaxy S IV. Teraz wszystko wskazuje na to, że Project J to nie jedno, lecz trzy nowe urządzenia, wśród których znajduje się inteligentny zegarek.

Serwis SamMobile dotarł do listy akcesoriów do nowych produktów Samsunga, które mają wejść w skład Projectu J. Na ich podstawie można łatwo wywnioskować, jakie to urządzenia.

Pierwsza seria akcesoriów ma współpracować z urządzeniem określanym jako Project J Altius. Na liście dodatków widnieją 3 rodzaje pokrowców (Clear Cover, Flip Cover, Protective Cover), sakiewka, Extra Battery Kit (prawdopodobnie obudowa z wbudowanym akumulatorem), bateria o pojemności 2600 mAh, zestaw do bezprzewodowego ładowania, adapter HDTV oraz zestaw słuchawkowy. Akcesoria te mogą sugerować, że chodzi o Samsunga Galaxy S IV, który zresztą już wcześniej nosił nazwę kodową Altius.

[solr id="komorkomania-pl-148451" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4420,patentowe-walki-applea-i-samsunga-jednak-szkodza-innowacyjnosci" _mphoto="galaxy-note-148451-251x1-fa39ca3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3550[/block]

Drugi zestaw akcesoriów będzie współpracować z produktem nazwanym Project J Mini Serrano. W tym wypadku lista dodatków jest o wiele uboższa, bo znalazły się na niej jedynie pokrowce Clear Cover, Flip Cover oraz Protective Cover. Nazwa projektu może wskazywać, że chodzi o Galaxy S IV Mini. Plany Samsunga dotyczące takiego urządzenia nie powinny zresztą nikogo dziwić, wydaje się bowiem logiczne, że Galaxy S III Mini powinien doczekać się następcy.

Najbardziej intrygujące są akcesoria do produktu nazywanego Project J Active Fortius. Klienci będą mogli dokupić do niego opaskę na rękę oraz uchwyt do mocowania na rowerze. Wygląda na to, że chodzi o gadżet wyposażony w niewielki wyświetlacz. Nie będzie to raczej stricte zegarek, jak szykowany przez Apple'a iWatch, tylko wielozadaniowy gadżet dla aktywnych użytkowników.

Dziś w Sieci pojawił się także niewielki, ale dość istotny przeciek dotyczący Galaxy S IV. Wynika z niego, że smartfon - podobnie jak jego poprzednicy - zostanie wyposażony w fizyczny przycisk home.

[solr id="komorkomania-pl-148210" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4438,rynek-androidow-w-rekach-sammyego-8-na-10-modeli-w-stanach-to-samsungi-galaxy" _mphoto="gal-140431-270x151-3f0f3e22dc58f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3551[/block]

Jak wiadomo, Android 4.0 dał możliwość zastąpienia fizycznych przycisków przyciskami wyświetlanymi na ekranie i coraz więcej producentów korzysta z tej możliwości. Samsung wydaje się jednak w tej kwestii dość konserwatywny, a fizyczny przycisk traktuje jako znak rozpoznawczy linii Galaxy. Szkoda, bo jest to chyba najbardziej znienawidzony przeze mnie element w telefonach Samsunga. Już w Galaxy S III znajduje się on przy samej dolnej krawędzi, przez co dostęp do niego jest wyjątkowo niewygodny.

Czy przecieki się sprawdzą, przekonamy się podczas oficjalnej prezentacji nowego flagowca Samsunga. A ta - według innych przecieków - może nastąpić już 15 marca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)