Surface Phone: składany smartfon na nowych wizualizacjach. Microsoft rzuci wyzwanie Samsungowi?

Tak ma wyglądać "Andromeda" Microsftu
Tak ma wyglądać "Andromeda" Microsftu
Źródło zdjęć: © David Breyer
Mateusz Żołyniak

02.07.2018 14:06, aktual.: 02.07.2018 16:06

Mimo porzucenia platform Windows Phone i Windows 10 Mobile, gigant z Redmond wciąż myśli o wprowadzeniu na rynek własnego urządzenia mobilnego. Produktem tym ma być zapowiadany od dawna Surface Phone, który najprawdopodobniej nie będzie przypominał dostępnych obecnie na rynku smartfonów.

Projekt "Andromeda", czyli Surface Phone coraz bliżej

Na temat modelu Surface Phone, czyli smartfonu premium z mobilnym Windowsem, plotki pojawiają się od dawna. Nie ustały nawet po tym, gdy Microsoft zakończył rozwój swojej platformy dla telefonów, ale teraz wskazują, że firma z Redmond w ramach projektu o nazwie "Andromeda" rozwija urządzenie nowego typu.

Koncepcyjny projekt urządzenia Microsoft Courier
Koncepcyjny projekt urządzenia Microsoft Courier

Zac Bowden z Windows Central już jakiś czas temu informował z kolei, że "Andromeda" może być produktem nawiązującym do konceptu Microsoft Courier. Co to oznacza?

Bowden wskazał, że Amerykanie opracowują własną wizję składanego urządzenia, które będzie mogło pełnić funkcję telefonu, tabletu, małego notebooka czy nawet elektronicznego notatnika. Sprzęt ten ma być wyposażony w składany elastyczny ekran OLED.

Szkic uzupełniający wniosek patentowy Microsoft, który dotyczy urządzenia ze składanym ekranem
Szkic uzupełniający wniosek patentowy Microsoft, który dotyczy urządzenia ze składanym ekranem

Potwierdzeniem powyższych informacji wydaje się wniosek patentowy Microsoftu, który dotyczy urządzenia ze składanym ekranem. Został on wzbogacony o szkic, który przedstawia schemat budowy przyszłego produktu giganta z Redmond.

Czas na wizualizację wyglądu "Andromedy"

Projektant David Breyer dość szybko zainteresował się szkicem nowego urządzenia. Na jego bazie przygotował serię grafik mających przedstawiać możliwy wygląd Surface Phone'a - ma on przypominać mały laptop, ale zamiast ekranu i klawiatury ma mieć jeden składany panel.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Już pod koniec 2017 roku Breyer zamieścił pierwsze wizualizacje obudowy urządzenia (powyżej), a teraz dorzucił do nich nowe materiały, które przedstawiają dedykowane tryby pracy (poniżej).

Koncept Microsoft Andromeda
Koncept Microsoft Andromeda© David Breyer

Autor uważa, że Microsoft przygotuje opcję wyświetlania różnych treści na połowie ekranu. Dzięki temu w trybie notebookowym użytkownicy mogą dostać wirtualną klawiaturę QWERTY, a w trybie gamingowym - zestaw przycisków podobny do tego z kontrolera do Xboksa. Brzmi obiecująco.

Koncept Microsft Andromeda
Koncept Microsft Andromeda© David Breyer

Microsoft będzie chciał wyprzedzić Samsunga?

Dostępność licznych wzmianek na temat projektu "Andromeda" nie jest równoznaczna z tym, że Microsoft wkrótce zaprezentuje sprzęt z linii Surface wyposażony w składany ekran. Część plotek wskazuje jednak, że coś może być na rzeczy.

Firma miała już nawet dogadać się z LG Display, które odpowiadać ma za przygotowanie i produkcję odpowiedniego ekranu dla "Andromedy". Urządzenie ma działać na Snapdragonie 850, czyli podkręconej wersji modelu 845, którą przygotowano z myślą o obsłudze Windowsa 10. Powinno zostać zaprezentowane na początku 2019 roku.

Kto wie, może Microsoft będzie chciał rzucić wyzwanie Samsungowi, który od dawna pracuje podobno nad modelem Galaxy X ze składanym ekranem. Czy gigantowi z Redmond jako pierwszemu uda się wprowadzić produkt nowej generacji? Cóż, to chyba najmniej istotne. O wiele ważniejsze jest to, czy produkt z linii Surface będzie rozwiązanie dopracowanym.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)