Samsung Galaxy Fold. Oto pięć rzeczy, które bym w nim zmienił

Samsung Galaxy Fold. Oto pięć rzeczy, które bym w nim zmienił

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
Mateusz Żołyniak
21.02.2019 13:15, aktualizacja: 21.02.2019 15:21

Samsung Galaxy Fold może jest składanym urządzeniem na jakie czekałem, ale nie oznacza to, że niczego nie zmieniłbym w tej konstrukcji. Oto 5 zmian, które wprowadziłbym w cacku koreańskiego giganta.

Galaxy Fold z ekranem Infinity Flex jest wręcz zaskakująco dopracowanym projektem jak na pierwszy składany sprzęt w ofercie firmy. Nie wszystkie elementy urządzenia muszą się podobać, czego przykładem jest podłużne wcięciem na aparaty w górnej części wewnętrznego ekranu.

Rozwiązanie nie wydaje mi się jednak złe. Szczególnie biorąc pod uwagę wielkość ekranu i stosunkowo niewielkie ramki. Są jednak inne elementy konstrukcji, które z wielką chęcią bym zmodyfikował.

Większy ekran na przednim panelu

Nowość Samsunga wyposażona jest w 4,6-calowy ekran HD z przodu, za pomocą którego urządzeniem ma być obsługiwane w "trybie smartfonu". Panel jest więc nieduży, co ma ułatwić jego obsługę za pomocą jednej ręki, ale wolałbym by był większy.

Przedni ekran w Samsungu Galaxy Fold mógłby być większy
Przedni ekran w Samsungu Galaxy Fold mógłby być większy

Firma spokojnie mogłaby dodać wyświetlacz, który bardziej wypełniałby przód. Nie tylko wyglądałoby to jeszcze lepiej, ale i umożliwiło wygodnie przeglądanie strony WWW bez konieczności rozkładania panelu Dynamic AMOLED. Tym bardziej, że obsługa Galaxy Folda jedną ręką nie będzie łatwa przez spore rozmiary urządzenia.

Rysik S Pen idealnym dodatkiem do Galaxy Folda

Stylus znany z serii Galaxy Note wydaje się idealnym dodatkiem do Galaxy Folda, o czym wspominałem już przedstawiając nowy projekt Samsunga. S Pen umożliwiłby pełniejsze wykorzystanie potencjały 7,3-calowego ekranu. Firma nie powinna mieć trudności z wkomponowaniem kieszonki na rysik w sporą obudowę.

Rysik S Pen byłby świetnym dodatkiem w Samsungu Galaxy Fold
Rysik S Pen byłby świetnym dodatkiem w Samsungu Galaxy Fold

Dwa złącza USB typu C są lepsze niż jedno

Świetnym dodatkiem byłoby też drugie złącze USB typu C. Szczególnie ze względu na brak tradycyjnego gniazda słuchawkowego. Ułatwiłoby to ładowanie czy robienie kopii zapasowych danych w czasie, gdy użytkownik ma wpięty adapter na Jack 3,5 mm lub zewnętrzny DAC/AMP.

Można oczywiście korzystać z bezprzewodowych słuchawek, a sam sprzęt wspiera bezprzewodowe ładowanie, ale dodatkowy port USB dałby więcej swobody. Miejsca na ten dodatek by nie zabrakło.

Dodatkowy dotykowy panel z tyłu

To może moja fanaberia, ale na tylnym panelu Galaxy Folda chciałbym mieć dodatkowy panel dotykowy, który aktywowany byłby po rozłożeniu Dynamic AMOLED-a. Umożliwiłoby to przewijanie stron bez konieczności dotykania ekranu, ale najlepiej sprawdziło podczas grania. Panel podobny do tego z Nubii X mógłby pełnić rolę triggerów.

Drugi ekran w modelu Nubia X może pełnić rolę triggerów podczas grania
Drugi ekran w modelu Nubia X może pełnić rolę triggerów podczas grania

Podobną funkcjonalność mógłby pełnić przedni ekran, więc realnie nic nie powinno stać na przeszkodzie, by firma dodała podobną funkcją wraz z przyszłymi aktualizacjami oprogramowania.

Większa bateria. To oczywiste

Ogniwo o pojemności 4380 mAh sprawi się w topowych smartfonach, ale gorzej może być w przypadku rozkładanego sprzętu z 7,3-calowym ekranem głównym. Ba, jeżeli Samsung nie przyłożył się do optymalizacji systemu kontrolowania zużycia energii, to bateria może okazać się największym ograniczeniem w korzystaniu z Galaxy Folda.

Te kilka zmian sprawiłoby, że składany samsung byłby rozwiązaniem niemal idealnym dla mnie , choć już teraz prezentuje się naprawdę nieźle.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)