PayPal + Siri = połączenie doskonałe

"Hej Siri, wyślij Andrzejowi 20 złotych" - jedno zdanie i życie staje się prostsze. Szkoda tylko, że nie w Polsce.

PayPal + Siri = połączenie doskonałe
Miron Nurski

PayPal wprowadza integrację z Siri

Odkąd Apple otworzył wrota do Siri przed zewnętrznymi deweloperami, wartość użytkowa tegoż głosowego asystenta nieustannie rośnie. Teraz swoją cegiełkę dorzuca PayPal.

Od dziś przelewów pieniężnych można dokonywać za pomocą komendy "hej Siri, wyślij [kwota] [imię znajomego] używając PayPala". I tyle. No dobra, nie do końca tyle, bo wyświetlana jest jeszcze prośba o potwierdzenie kwoty i nazwy kontaktu. I całe szczęście, bo nikt nie chciałby przecież, żeby niedosłysząca Siri zamiast wysłać 12 zł Oli, wysłała 200 zł Joli.

Send and Request Money Around the World, Now with Siri

To jeden z ciekawszych pomysłów na integrację zewnętrznej usługi z Siri. Zlecanie przelewów wirtualnemu asystentowi wydaje się szalenie wygodne i naturalne.

Nowa usługa dostępna jest w wielu krajach na świecie...

Ich pełna lista to: Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Chiny, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Hong Kong, Indie, Izrael, Włochy, Japonia, Malezja, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Rosja, Arabia Saudyjska, Singapur, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajlandia, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Stany Zjednoczone.

... ale Polski brak

Przyczyną jest oczywiście fakt, że Siri wciąż nie rozumie języka polskiego.

Opieszałość Apple'a - choć ze względu na niewielką popularność iPhone'ów w naszym kraju w jakimś stopniu zrozumiała - staje się coraz bardziej irytująca. Siri zadebiutowała na iPhonie 4s ponad pięć lat temu! To przykre, że wciąż nie możemy korzystać z jednej ze sztandarowych funkcji, której mieszkańcy innych krajów używają od połowy dekady. Przecież 5 lat w świecie technologii to wieczność.

Nie mogę doczekać się czasów, gdy sztuczna inteligencja zostanie rozwinięta do tego poziomu, że internetowe translatory będą działały z niemal 100-procentową skutecznością. Wtedy bariery językowe przestaną być problemem zarówno dla ludzi, jak i cyfrowych narzędzi. Póki co jesteśmy skazani na łaskę korporacji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)