Pierwsze zdjęcie Galaxy S III, które nie wygląda na oszustwo

Samsung Galaxy S III | fot. androidcentral.com
Samsung Galaxy S III | fot. androidcentral.com
Michał Brzeziński

17.03.2012 15:00, aktual.: 17.03.2012 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Galaxy S III to już telefon legenda i plotki o nim krążą od wielu miesięcy. Do tej pory widzieliśmy wiele nieudanych prób spreparowania jego wyglądu, ale do każdej można było mieć wiele zastrzeżeń. Tym razem jest inaczej.

Galaxy S III to już telefon legenda i plotki o nim krążą od wielu miesięcy. Do tej pory widzieliśmy wiele nieudanych prób spreparowania jego wyglądu, ale do każdej można było mieć wiele zastrzeżeń. Tym razem jest inaczej.

Chciałoby się rzec: wreszcie! W świecie telefonów panuje ważna zasada - jeśli ktoś szykuje wielką premierę, przed oficjalną prezentacją o telefonie prawdopodobnie wiemy już prawie wszystko. Sprawdziło się to w przypadku flagowców od Google, Sony, HTC i LG, czemu więc z Samsungiem miałoby być inaczej?

Chociaż wiele domniemanych specyfikacji przewinęło się przez naszą stronę, wygląd wciąż był zagadką. Ale najnowszy wyciek prezentuje jego całkiem rzetelną wersję (lub bardzo dobrze spreparowaną).

Danych technicznych nie ma tutaj zbyt wiele - ekran prawdopodobnie w proporcji 16:9 oraz Android Ice Cream Sandwich z nieszczęsnym TouchWizem.

Ciekawy jest za to sam wygląd. Zgodnie z tradycją serii Galaxy S, mamy do czynienia z fizycznymi przyciskami, które w tym przypadku są nieco bardziej spłaszczone. Okalająca (metalowa?) ramka nachodzi na przedni panel bardziej niż w poprzedniej wersjach oraz wyróżnia się kolorystycznie, przywodząc na myśl podobny design Galaxy Taba 10.1N. A ten zaprojektowany był... aby uniknąć pozwów ze strony Apple. Odświeżającym elementem jest także fizyczny spust aparatu.

Wyświetlacz, zgodnie z tradycją, powinien ujawniać datę i miejsce premiery. Czyli Galaxy S III zostanie zaprezentowany 22 maja w Londynie. Brzmi to sensowanie, tak samo jak każdy inny dzień w drugim kwartale. Stolica Anglii będzie gospodarzem nadchodzących igrzysk olimpijskich, których Samsung jest głównym sponsorem. Producent nie ukrywał, że wykorzysta ten fakt do promowania swoich rozwiązań mobilnych, więc flagowy model, ogłoszony tuż przed imprezą, bardzo dobrze wpisuje się w ten obraz.

W lewym dolnym rogu widnieje logo firmy Weber Shandwick Worldwide, zajmującej się Public relations. Nie wiemy nic na temat jej współpracy z koreańskim producentem, ale biorąc pod uwagę ile agencji zajmuje się produktami Samsunga, nie byłoby w tym nic zaskakującego.

Co sądzicie o nowym wyglądzie Galaxy S III? Mnie on odpowiada i wprowadza powiew świeżości do nudnej (pod tym względem) serii. Samsungowi udało się zachować charakterystyczne elementy, jednocześnie polepszając ogólny odbiór.

Wszystkie informacje wydają się rzetelne, chociaż sama premiera może być jeszcze wielokrotnie przesunięta. Ale dopóki nie wiemy nic więcej, czekam na 22 maja.

Źródło: AndroidCentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)