Play jako pierwszy wprowadza smartfon z 5G. Cóż, wciąż nic z tego nie wynika

Play jako pierwszy wprowadza smartfon z 5G. Cóż, wciąż nic z tego nie wynika

Huawei Mate 20 X (5G)
Huawei Mate 20 X (5G)
Mateusz Żołyniak
02.08.2019 10:06, aktualizacja: 02.08.2019 12:36

Mimo braku dostępnych sieci 5G w Polsce, Huawei wprowadził do sprzedaży smartfon z modemem 5G. A teraz Play - jako pierwszy operator na naszym rynku - ma w ofercie model obsługujący nowy standard łączności.

Polski oddział firmy Huawei niedawno wprowadził oficjalnie Mate'a 20 X (5G), który wyposażony został w modem 5G Balong 5000. Jego startowa cena to 4299 zł, przez co jest on kompletnie nieopłacalnym urządzeniem.

Play wprowadza do oferty smartfon z 5G

Sieć Play pochwaliła się teraz, że wersja 5G modelu Mate 20 X trafiła do jej oferty. Operator zauważył nawet, że "tym samym potwierdza swoją dominującą rolę w kwestii wprowadzenia sieci piątej generacji na polskim rynku telekomunikacyjnym".

Nie, to nie żart. Play ciągnie to zresztą dalej:

Play:

Żaden operator w Polsce nie zdecydował się na podobny krok. Wprowadzenie pierwszego smartfona 5G do sprzedaży to kolejny etap wdrażania sieci piątej generacji przez PLAY.

Fioletowy operator zapomniał dodać, że inni operatorzy bez trudu mogli wprowadzić smartfon do ofert, więc nie jest to żadnym wyczynem. Pozostali gracze postanowili jednak nie oferować smartfonu 5G, gdy nie ma się sieci 5G.

Play nie wytłumaczył także, w jaki sposób wprowadzenie Mate'a 20 X (5G) przyspieszyć ma wdrożenie 5G. Przypomnę, że w tej sieci dopiero od niedawna prowadzone są testy nowego standardu w Toruniu, a do oddania pierwszej komercyjnej sieci 5G w Polsce jeszcze długa droga.

Kolejna akcja z 5G w wykonaniu Playa

Play miał już przygodę ze sloganem reklamowym 5G Ready, a teraz postanowił wykorzystać okazję, by chwalić się kolejnym kompletnie bezsensownym wyczynem. Oczywiście, zamysł jest taki sam, jak w przypadku Huaweia - ważne, by móc mówić, że jest się pierwszym.

Operator liczy, że użytkownicy zapomną o tym, że model 5G wprowadzony został, gdy firma nie oferowała łączności 5G, i już na zawsze będzie mógł chwalić się, że jako pierwszy w Polsce dał użytkownikom możliwość kupna smartfonu nowej generacji.

Zresztą, ani Play, ani Huawei nie liczą specjalnie na dobrą sprzedaż Mate'a 20 X (5G). Z treści notki prasowej jasno wynika, że operator nie planuje przesadnie promować sprzętu, który do (ewentualnych) klientów ma być rozsyłany z głównego magazynu. Ciężko przekonywać o jego głównej zalecie, gdy nie ma się jak jej zademonstrować.

Pozostaje liczyć, że pozostali operatorzy bardziej poważnie podejdą do tematu i darują sobie wygłupy tego typu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)