PlayBook nie uratował producenta BlackBerry. Nie jest dobrze

RIM (fot. na lic. CC; Flickr.com/by » Zitona «)
RIM (fot. na lic. CC; Flickr.com/by » Zitona «)
Paweł Żmuda

16.09.2011 11:04, aktual.: 16.09.2011 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele kanadyjskiego RIM pochwalili się właśnie wynikami finansowymi za drugi kwartał fiskalny 2012 roku (kalendarz finansowy przejęty przez RIM jest dosyć oryginalny). Wyniki producenta telefonów BlackBerry nie napawają optymizmem. Ile terminali BlackBerry i tabletów PlayBook trafiło ostatnio w ręce klientów?

W drugim kwartale fiskalnym 2011 roku firma sprzedała 10,6 miliona smartfonów BlackBerry (w poprzednim kwartale wynik wynosił 14 milionów). Niezbyt dobrze sprzedaje się również tablet PlayBook. Nowych nabywców znalazło jedynie 200 tysięcy tabletów RIM. To aż o połowę mniej, niż przewidywano.

Spółka zanotowała przychód w wysokości 4,2 miliarda dolarów, a dochód wyniósł jedynie 329 milionów dolarów. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2012 (695 milionów) i danymi opublikowanymi rok temu (797 milionów) wyniki koncernu są wręcz tragiczne.

Według szefa RIM nie ma się czym martwić. Podobno na niską sprzedaż miał wpływ mniejszy popyt na starsze smartfony BlackBerry. Jim Balsillie uważa, że klienci czekają na komórki z BlackBerry OS 7.

Wyniki gorsze od zakładanych sprawiły, że firma skorygowała nieco przewidywania dotyczące kolejnych miesięcy. Planuje osiągnąć przychód w wysokości 5,3-5,6 miliarda dolarów i sprzedać 13,5-14,5 miliona komórek. O tabletach producent woli nie informować. Jeśli tak dalej pójdzie, to może rzeczywiście ktoś zrealizuje "genialny" pomysł dotyczący sprzedaży patentów?

Źródło: mobileburn

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)