Podsumowanie świątecznego weekendu na rynku aplikacji

Podsumowanie świątecznego weekendu na rynku aplikacji

Chris JL / photo on flickr
Chris JL / photo on flickr
Zbyszek Kowal
07.01.2013 07:00, aktualizacja: 07.01.2013 08:00

Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem w App Store i Google Play dzieje się najwięcej. Developerzy aktualizują swoje aplikacje lub oferują je w promocyjnych cenach. Firma Flurry oszacowała liczbę nowych aktywacji telefonów i zakres pobranych aplikacji. Ponownie padł rekord!

Flurry to wyspecjalizowana usługa, która pozwala programistom śledzić na bieżąco szczegółowe statystyki na temat ich aplikacji. Dzięki popularności i ogromnej bazie aplikacji wykorzystujących ich SDK firma jest w stanie określić ponad 90 procent nowych aktywacji na rynku i oszacować liczbę pobrań.

Według najnowszego raportu Flurry tylko w Wigilię aktywowano ponad 17,4 miliona nowych urządzeń pracujących na iOS oraz Androidzie. Jak nietrudno się domyślić, Wigilia okazała się również rekordowa pod względem liczby pobrań. Dzięki świątecznej gorączce blisko 328 milionów aplikacji znalazło nowych właścicieli. Całkiem niezłe osiągnięcie jak na jeden dzień.

Obraz

Jeszcze bardziej okazale prezentuje się wynik obejmujący okres od 25 grudnia do 31 stycznia. Był to najlepszy tydzień w dotychczasowej historii App Store oraz Google Play. W zaledwie 7 dni aktywowano ponad 50 milionów nowych urządzeń (smartfony i tablety) i pobrano 1,76 miliarda aplikacji. Dla porównania: od 4 do 17 grudnia oba sklepy rozprowadziły nieco ponad miliard aplikacji.

[solr id="komorkomania-pl-141252" _url="http://komorkomania.pl/4758,sonic-jump-do-pobrania-za-darmo-z-app-store" _mphoto="sonic-logo-141252-270x13-631541a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3289[/block]

Na kolejnym wykresie możecie zobaczyć, w których krajach pobrano najwięcej aplikacji z rekordowego wyniku. Świąteczny długi weekend zaowocował pobraniem 604 milionów aplikacji w Stanach Zjednoczonych. Każdy producent marzył, aby jego aplikacja pojawiła się przynajmniej w Top 200 na czas świąt właśnie w USA.

Obraz

Na drugim miejscu uplasowały się Chiny, co jest nieco zaskakujące. W Państwie Środka Boże Narodzenie nie jest świętowane (zaledwie 3% populacji Chin to chrześcijanie) tak jak w Europie czy Ameryce Północnej. Jeszcze przed świętami Flurry informowało, że w Stanach Zjednoczonych aktywowano 181 milionów urządzeń pracujących na iOS lub Androidzie w porównaniu z 167 milionami w Chinach.

[solr id="komorkomania-pl-141143" _url="http://komorkomania.pl/4760,polacy-robia-najlepsze-gry-na-smartfony" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-12-31--f8654c3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3290[/block]

Jakie są prognozy? Wszystko wskazuje na to, że w każdym tygodniu 2013 roku pobieranych będzie ponad miliard aplikacji. Kolejne Boże Narodzenie przyniesie nowy rekord w wysokości 2 miliardów pobrań w świątecznym tygodniu. Być może na dobre wyniki będzie miał również wpływ Microsoft oraz premiera Windowsa 8. Ten rok zapowiada się (gorąco w to wierzę) bardzo ciekawie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)