iOS 8 może pozwolić na korzystanie z dwóch aplikacji naraz

iOS 8 może pozwolić na korzystanie z dwóch aplikacji naraz

Koncept multitaskingu w iOS 8
Koncept multitaskingu w iOS 8
Źródło zdjęć: © youtube.com
Miron Nurski
10.06.2014 11:48, aktualizacja: 10.06.2014 20:42

Kilka tygodni temu świat obiegł przeciek sugerujący, że użytkownicy iPadów już wkrótce będą mogli korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie. Potwierdza to odkrycie jednego z deweloperów.

Wersja beta systemu iOS 8 została udostępniona deweloperom 2 czerwca. Od tego czasu wielu pasjonatów przeczesuje system w poszukiwaniu smaczków, o których Apple oficjalnie nie powiedział. Jeden z takich smaczków znalazł niejaki Steve T-S, który odkrył w kodzie systemu funkcję pozwalającą na współdzielenie ekranu iPada przez dwie jednocześnie uruchomione aplikacje.

Każda z apek będzie mogła zajmować 1/4, 1/2 lub 3/4 ekranu. Oznacza to, że będzie to rozwiązanie bardzo podobne do tego, które znamy z Windowsa 8 oraz Windowsa RT.

Obecnie funkcja ta jest uśpiona, a wszystkie podejmowane przez deweloperów próby jej aktywacji kończą się niepowodzeniem. Zastanawiające jest to, że Apple nie wspomniał o nowym trybie na WWDC i nie udostępnił twórcom aplikacji narzędzi, które pozwoliłyby im odpowiednio dostosować programy jeszcze przed jesienną premierą platformy iOS 8. Spekuluje się zatem, że tryb ten oficjalnie pojawi się dopiero w wersji 8.1, która powinna zadebiutować kilka miesięcy po ósemce. Niewykluczone również, że firma chce się wstrzymać z prezentacją tej funkcji do dnia premiery nowych iPadów.

Pozostaje mieć nadzieję, że z dwóch aplikacji jednocześnie prędzej czy później będą mogli skorzystać także użytkownicy tych tabletów Apple'a, które już są dostępne na rynku.

Na koniec zachęcam do obejrzenia koncepcyjnego wideo przygotowanego przez Sama Becketta. Zanosi się na to, że jego wizja się urzeczywistni.

iOS 8 Concept - Split Screen Multitasking

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)