Prawo jazdy w telefonie jeszcze w tym roku. Koniec wożenia dokumentów w samochodzie

Prawo jazdy w telefonie jeszcze w tym roku. Koniec wożenia dokumentów w samochodzie

Prawo jazdy w telefonie jeszcze w tym roku. Koniec wożenia dokumentów w samochodzie
Miron Nurski
04.09.2020 12:07, aktualizacja: 04.09.2020 14:07

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Od grudnia nie będą musieli wozić ze sobą żadnych fizycznych dokumentów, bo wszystkie znajdą w telefonie. Włącznie z prawem jazdy.

W 2018 roku w życie weszły przepisy znoszące z kierowców obowiązek wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Na tym nie koniec.

Prawo jazdy w telefonie

Minister cyfryzacji Marek Zagórski podpisał dokument, dzięki któremu kierowcy będą mogli zostawić prawo jazdy w domu. Nowe przepisy zaczną obowiązywać 5 grudnia, czyli już za 3 miesiące.

Wirtualne mPrawo Jazdy wyląduje w aplikacji mObywatel. Z poziomu apki będzie można nawet sprawdzić liczbę punktów karnych, co jest kolejnym udogodnieniem.

Jest decyzja! Już za 3 miesiące prawo jazdy w telefonie!

Przypomnijmy, że w maju 2019 w mObywatelu pojawił się moduł mPojazd, który jest wirtualnym odpowiednikiem dowodu rejestracyjnego i OC.

Wirtualnych dokumentów przybywa

Aplikacja mObywatel wystartowała w Polsce w październiku 2017. Początkowo oferowała jednak możliwość korzystania z wirtualnego dowodu osobistego mTożsamość w kilku określonych scenariuszach.

Od tego czasu sporo się zmieniło, a dowód w smartfonie akceptowany jest dziś m.in. na poczcie czy w pociągach. W międzyczasie do aplikacji zawitała także wirtualna legitymacja szkolna i studencka, dowód rejestracyjny i OC czy eRecepta.

Aplikację mObywatel pobierzecie na smartfony z systemami Android oraz iOS.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)