Ten smartfon kosztuje grosze i na tym jego zalety się kończą

Ten smartfon kosztuje grosze i na tym jego zalety się kończą
Źródło zdjęć: © Prestigio (tło:Pexels)
Marek Pruski

06.06.2016 13:31, aktual.: 06.06.2016 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jest co najmniej kilka telefonów, w przypadku których cena jest głównym czynnikiem przyciągającym klientów. Nie chcą oni wydawać zbyt dużo pieniędzy, a chcą mieć podstawowe parametry inteligentnego telefonu. Dla takich właśnie osób, powstał nowy smartfon firmy Prestigio. Przynajmniej w teorii...

Firma Prestigio znana jest głównie z wydawania na rynek budżetowych modeli telefonów, które nie zaskakują parametrami, ale faktycznie mają atrakcyjne ceny. Kolejnym takim modelem jest smartfon Wize N3, którego kupicie za 279 zł. Rzućcie okiem na jego specyfikację

512 MB RAM-u? Trochę mało…

Tak, była to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwróciłem uwagę. 512 MB RAM-u w smartfonie to na dzisiejsze czasy ewenement i nie bez powodu inni producenci do swoich telefonów pakują co najmniej 1-gigabajtowe kości. Po uruchomieniu kilku aplikacji, telefon może zwolnić, a nawet odmówić posłuszeństwa.

Obraz
© Prestigio

Nie mówię tu nawet o dodatkowych aplikacjach, bo przy 4 GB pamięci wewnętrznej na pliki zostanie tak mało, że 2-3 aplikacje mogą być wyzwaniem. Wystarczy internet, wiadomości i dialer, a po chwili telefon może zacząć się dławić.. W przypadku baterii jej pojemność nie zaskakuje, ale oprogramowanie może tu nieco pomóc.

Stosunek ceny do jakości

Nie ma co ukrywać, że telefon należy do najtańszych dostępnych ogólnie na rynku smartfonów. Jestem jednak zdania, że cena niektórych rzeczy nie może spaść poniżej jakiegoś bliżej określonego poziomu (wyjątkiem może być ten telefon). Gdyby producent podniósł cenę do 299 zł albo nawet przekroczył 300, ale dodał więcej RAM-u, jego wartość wzrosłaby diametralnie.

Obraz
© Prestigio

Nie ma co ukrywać, nowe Prestigio Wize N3, to telefon dla użytkowników, którzy potrzebują od telefonu najbardziej podstawowych funkcji, a przy wyborze kierują się głównie ceną. 512 MB RA-Mu niektórym osobom nic nie mówi, a czasem na tej niewiedzy korzystają sprzedawcy. Telefon trafi pewnie w ręce wielu recenzentów, a wtedy dowiemy się, jak działa naprawdę.

Prestigio Wize N3 dostępny jest na stronie producenta w cenie 269 zł, oraz w ofertach sieci hipermarketów Carrefour i Auchan.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)