Problemów finansowych HTC ciąg dalszy

Problemów finansowych HTC ciąg dalszy

Problemów finansowych HTC ciąg dalszy
Miron Nurski
03.12.2013 10:30, aktualizacja: 03.12.2013 12:50

HTC ogłosiło właśnie wyniki finansowe za listopad. Jak można się było tego spodziewać, są one rozczarowujące.

W minionym miesiącu Tajwańczycy osiągnęli przychód na poziomie 522 milionów dolarów. Co prawda w stosunku do października jest to wzrost o 3,2%, ale już względem analogicznego okresu ubiegłego roku to wynik aż o 27,1% niższy.

HTC pochwaliło się także wynikami finansowymi za pierwsze 11 miesięcy 2013 roku. Przez ten czas firma uzyskała 6,5 miliarda przychodu, co także jest 28,6% spadkiem względem roku ubiegłego.

Przez cały czwarty kwartał tajwański producent zamierza sprzedać 5,2 miliona smartfonów, czyli o 16,2% mniej niż w trzecim kwartale. Oczekuje się zatem, że grudniowe wyniki sprzedaży będą marne mimo zbliżającego się szału świątecznych zakupów.

Zdaniem HTC malejące udziały na rynku amerykańskim i europejskim to efekt tego, że jedynym interesującym produktem, który ostatnio się na nich pojawił, jest One max, czyli de facto jedno z najdroższych urządzeń koncernu. Tymczasem nie od dziś wiadomo, że kiepskie wyniki sprzedaży to efekt m.in. zaniedbania średniej i niższej półki cenowej.

Mówi się, że szansą na wyciągnięcie Tajwańczyków z kryzysu jest nadchodzący flagowiec skrywający się pod kodową nazwą M8. Z drugiej strony rok temu dokładnie to samo mówiono o modelu One, a co z tego wyszło, wiemy wszyscy.

Źródło: DigiTimes via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)