Smartfon Project Tango pojawi się w trzecim kwartale tego roku

Smartfon Project Tango pojawi się w trzecim kwartale tego roku

Project Tango
Project Tango
Konrad Błaszak
31.05.2015 14:18, aktualizacja: 31.05.2015 16:18

Project Tango to zestaw specjalnych kamer i czujników, które spełniają rolę skanera 3D. Google zaprezentowało już tablet wyposażony w taką technologię, a teraz razem z Qualcommem pracuje nad smartfonem.

Trzy dni temu na konferencji Google I/O mogliśmy dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o Androidzie M oraz przypomnieć sobie co oferują urządzenia z Android Wear. Na tym jednak się nie skończyło, ponieważ poznaliśmy również Project Jacquard, który może zmienić każdą tkaninę w panel dotykowy. Nie zapomniano również o innej bardzo ciekawej technologii, Projekcie Tango.

Project Tango to jak już wspomniałem zestaw kamer i czujników, które pozwalają nam zmienić nasze urządzenie w skaner 3D. Powstał już nawet taki 7-calowy tablet pracujący pod kontrolą procesora Tegra K1 oraz 4 GB pamięci RAM:

Project Tango Tablet Development Kit

Teraz Google i Qualcomm pracują nad smartfonem, który również będzie wykorzystywać tą technologię. Na razie wiemy o nim tylko, że będzie dostępny w trzecim kwartale tego roku, a za moc odpowiadać w nim będzie procesor Snapdragon 810. Reszta specyfikacji pozostaje tajemnicą, ale możemy się spodziewać bardzo mocnego urządzenia, które nie będzie należało do tanich.

Warto wspomnieć również, że dzięki tej technologii tworzenie trójwymiarowych skanów całych pomieszczeń nie będzie trudne. Oczywiście za projekt odpowiada oddział Google ATAP, które specjalizuje się w nowych rozwiązaniach (odpowiadają również za Jacquard). Taka technologia zapewne nie szybko stanie się czymś powszechnym, ale dla deweloperów tworzący gry czy pracujących z grafiką 3D może to okazać się niezwykle przydatne narzędzie.

Źródło: prnewswire.com via neowin.net

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)