Promocja Xiaomi jednak zakończona sukcesem. Tym razem obyło się bez ofiar

Promocja Xiaomi jednak zakończona sukcesem. Tym razem obyło się bez ofiar
Miron Nurski

18.12.2019 16:21, aktual.: 18.12.2019 17:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szybko poszło. Wystarczyło kilka minut, by wszystkie przecenione produkty Xiaomi zostały wyprzedane. Wbrew obawom, serwery przetrwały duże zainteresowanie.

Przypomnijmy, że według pierwotnych założeń świąteczna wyprzedaż Xiaomi miała się odbyć 14 grudnia w nowo otwartym salonie w Warszawie. Jak się jednak skończyło, wiemy wszyscy.

Ostatecznie promocja została przeniesiona do internetu, ale i tu nie obyło się bez problemów. Choć jej start zaplanowano na 14:00, już w godzinach porannych odwiedzających sklep online witały komunikaty o błędach.

"W celu przygotowania się na zwiększony ruch oraz zapewniania bezpieczeństwa przed potencjalnymi atakami podmiotów zewnętrznych zostały wykupione najwyższe, dostępne u usługodawcy, pakiety serwerowe oraz na bieżąco są blokowane ataki DDOS" - zapewniało Xiaomi. I słowa dotrzymało, bo o 14:00 strona działała bez zarzutu.

Promocja Xiaomi: zainteresowanych było ponad 30 razy więcej niż przecenionych produktów

O godzinie 14:00 dostałem informację, że zamówienia próbowało złożyć 50 000 osób. Tymczasem produktów objętych promocją było nieco ponad 1400, przy czym każdy klient mógł zamówić tylko jeden.

Jak więc nietrudno policzyć, zamówienia z powodzeniem złożyło mniej 3 proc. zainteresowanych. Jeśli komuś się udało, może mówić o dużym szczęściu.

Co z botami? Otrzymałem zapewnienie, że wszystkie zamówienia zostały zweryfikowane.

Zamówione produkty mają zostać wysłane jeszcze przed Świętami. Komuś z Was udało się coś upolować?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)